1. Dziś w Kościele jest dzień poświęcony Środkom Społecznego Przekazu. Zachęcamy do korzystania z naszych katolickich tygodników i miesięczników dla dzieci, młodzieży i rodzin dostępnych po Mszach św. z Radia Maryja, Telewizji Trwam i programów religijnych w innych stacjach oraz stron internetowych polecanych na stronie naszej parafii.

2. Dzisiaj wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i dr Kościoła. Serdeczne życzenia i modlitwę kierujemy do Ks. Roberta Tupty w dniu imienin, niech święty patron wyprasza księdzu wiele Bożych darów w posłudze kapłańskiej w naszej parafii. Na godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory.

3. W poniedziałek przeżywamy święto św. Stanisława Kostki, modlimy się za wszystkie dzieci, młodzież którym patronuje święty, aby Go naśladowały w codziennym życiu w drodze do świętości. Na Mszy św. o godz. 18.00 uroczyste rozpoczęcie duchowego przygotowania do I Komunii św. o bierzmowania z pobraniem deklaracji.

4. Młodzież Oazowa zaprasza dzieci i młodzież, zwłaszcza te które były na rekolekcjach parafialnych na Mszę św. we wtorek o godz. 18.00.

5. Prosimy rodziców i dzieci, aby młodzi skorzystali z szans rozwoju duchowego a zarazem spędzania czasu wolnego przy parafii. Chłopców z kl. III szkoły podst. wzwyż na przygotowania w soboty o godz. 10.00 do zaszczytnej posługi ministrantów. Pełniący służbę mają spotkania formacyjne w soboty o godz. 9.00. Natomiast dziewczynki i chłopców chętnych do śpiewu w scholii również w soboty o godz. 10.00. Wszystkich młodych należących do Ruchu Światło-Życie. Zachęcamy dzieci i młodzież do brania udziału w Kółku Misyjnym oraz w Kółku Biblijnym w szkole.

6. Składamy podziękowanie rodzinom z Konar część Spółdzielnia i pod figurą –Glinik, za posprzątanie kościoła. Na sobotę do troski o kościół prosimy rodziny z Konar cz. – wieś od Mogilan, środek wsi koło pętli nowe domy w kierunku ul Zielonej od nr 252 wzwyż.

7. W TYM TYGODNIU W KOŚCIELE WSPOMINAMY W:
Środę - 20.09. - Św. Andrzeja Kim Taegon, kapłana i męczenników. Czwartek - 21.09. - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
Piątek - 22.09. - bł. Bernardyny Jabłońskiej, zakonnicy.
Sobota - 23.09. - św. Ojca Pio, kapucyn, zakonnika.
W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Jacek Malec z Konar, śp. Wioleta Motyl z Mogilan – Żary. „ Dobry Jezu…”

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088