1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca sierpnia i wakacji. W naszej parafialnej wspólnocie Uroczystość Odpustowa ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Dziękujemy Panu Bogu, że kolejny raz możemy przeżywać spotkanie z naszym patronem, który prowadzi naszą parafię do nieba. Słowa podziękowania kieruję do Ks. Wiesława Kiebuły, naszego rodaka, proboszcza w Michałowicach - srebrnego Jubilata w kapłaństwie, za modlitwę i przewodniczenie tej Uroczystej Sumie. Dziękujemy naszym rodakom: Ks. prof. Stefanowi Koperkowi, Ks. Inf. Adamowi Kubisiowi, Ks. Marcinowi Szegda, Ks. Grzegorzowi Bularzowi. Bóg zapłać! Ojcu paulinowi Grzegorzowi za głoszone Słowo Boże. Dziękuję wszystkim kapłanom z dekanatu za modlitwę i obecność. W imieniu całej parafii słowa wdzięczności składam na ręce Ks. Dziekana - prał. Piotra Kluski z Sieprawia.

2. Bóg zapłać! składam: służbie liturgicznej, lektorom, ministrantom, dzieciom i młodzieży z Oazy, chórowi Mogilanum z panem organistom, zespołowi Mogilnie, naszym strażakom, asyście ze świecami, dziewczętom niosącym feretrony, niosącym baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, dzieciom komunijnym, osobom składającym życzenia. Księżom Tadeuszowi i Robertowi i pani katechetce Beacie za piękne przygotowanie tej uroczystości. Panu kościelnemu Adamowi. Dziękuję mieszkańcom Konar – część Grudza, za piękne posprzątanie kościoła i kwiaty zdobiące ołtarze i ofiarę 340 zł. na organy. Dziękujemy za wieniec dożynkowy Kulerzowa i wieńce z innych wiosek. Władzom samorządowym naszej Gminy z panem Wójtem. Wszystkim wam dziękuję za uczestnictwo w naszej odpustowej uroczystości. Pan Bóg najlepiej wie jaką cząstkę dobra każdy z was włożył w przygotowanie i za to niech obdaruje was potrzebnymi łaskami.
Zapraszamy dzisiaj o godz.16.30 na Nabożeństwo ku czci św. Bartłomieja, po nim Msza święta o godz. 17,00. W tym tygodniu Msze św. poranne o godz. 6.30.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży od czwartku od godz. 16.30, szczególnie zapraszamy tych, którzy jeszcze nie były przed odpustem. Rozpocznijmy nowy rok szkolny i katechetyczny z czystym sercem. W piątek okazja do spowiedzi rano od godz. 6.00 i od 16.00 do 18.00. O godz. 6.30 i 18.00 Msza święta o Sercu Jezusa, któremu, wynagradzajmy za grzechy z nową gorliwością rozpoczynając 9 pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego. W pierwszą sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych z Panem Jezusem. Przez Niepokalane Serce Maryi i Św. Jana Pawła II obecnego w darze relikwii, wypraszajmy święte życie dla rodzin i chrześcijańskie wychowanie młodych oraz szczególne łaski oczekującym narodzin dzieci. Wszystkich czcicieli Maryi, członków Żywych Róż i małżonków zapraszamy do modlitwy. Od godz. 17.00 adoracja wspólny Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.30 zmiana tajemnic w Żywych Różach kobiet i mężczyzn. Prosimy parafian o ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na zakupione organy. Został już przygotowany chór – pomalowany, wyłożony kamieniem granitem, pod montaż organów - rozpoczniemy te prace już w tym tygodniu. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Was wszystkich we Mszach za Parafian.

5. Na sobotę od godz. 8.00 do sprzątania kościoła prosimy rodziny z Konar część od p. Sala do Buka.

6. Polecamy do rodzin pisma katolickie: Gościa Niedzielnego – z filmem „Misja”, Źródło, Niedzielę - artykuły poświęcone Matce Bożej Częstochowskiej.

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:
28.08. - Św. Augustyna , biskupa i Dr Kościoła
29.08. -Męczeństwa Jana Chrzciciela
01. 09. - Bł. Bronisławy, dziewicy i zakonnicy
03. 09. - Św. Grzegorz Wielkiego, papieża, doktora Kościoła

W minionym tygodniu odeszli do Boga:
+ śp. Edward Żaba z Mogilan - nasz sołtys – „Dobry Jezu..”

 

607135
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,111