1. Przeżywamy 20 Niedzielę Zwykłą. Wspomnienie św. Bernarda, opata doktora Kościoła. Na 16.30 zapraszamy na adorację i nowennę do św. Bartłomieja Apostoła, która będzie trwała przez cały tydzień po Mszach świętych.

2. We Czwartek, 24 sierpnia w Liturgii Św. Bartłomieja Apostoła u nas Uroczystość. Msze święte we czwartek o godz. 7.00 i 18.00. Uroczystości odpustowe będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę 27 sierpnia. Uroczysta Suma będzie o godz. 11.30, przewodniczył jej będzie Ks. Wiesław Kiebuła - nasz rodak, który będzie z nami dziękował Panu Bogu za 25 lat kapłaństwa.
Prosimy o włączenie się przygotowanie liturgii Mszy świętych: Służbę Liturgiczną, scholę i Oazę, Chór Mogilanum i Zespół Mogilanie oraz tych, którzy mają nasz piękny ludowy strój, zapraszamy naszych Strażaków, asystę ze świecami, dziewczęta do niesienia feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami, dzieci komunijne w strojach. Dziękujemy za piękny kosz ziół i kwiatów z Kulerzowa i prosimy o wykonanie wieńców dożynkowych z poszczególnych części parafii. Będą one wyrazem dziękczynienia Panu Bogu wszystkich parafian za tegoroczne plony. Zachęcamy do spowiedzi świętej, aby przyjąć Jezusa w Komunii świętej i zyskać odpust zupełny. Zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież, które kończą wakacje, rodziców i starszych. Spowiedź codziennie od 17.30. w sobotę o godz. 16.00 – 18.00.

3. W Sobotę 26.08. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 odnowienie Aktu zawierzenia naszego Narodu Maryi. W tym dniu doroczna 35 Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło - Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zachęcamy ministrantów, lektorów, scholistki, oazowiczów, także kręgi rodzin i rodziców do udziału. Zapisy w zakrystii do środy. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00

4. Dziękujemy rodzinom z Włosani cz. II ul. Słoneczna 2-24, ul. Świątnicka 89-158 za sprzątanie kościoła i ofiarę od sprzątających 210 zł. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty. W sobotę na godzinę 8.00, do troski o Kościół - przed odpustem, prosimy rodziny z Konar - Grudza.

5. Polecamy do rodzin pisma katolickie, a zwłaszcza Źródło, Niedzielę i Gość Niedzielny.

6. W liturgii wspominamy i modlimy się do Boga:
Poniedziałek 21.08. - Św. Piusa X, papieża
Wtorek 22.08. - Najświętszej Maryi Panny Królowej

Odeszli do wieczności: śp. Mieczysław Balon, z Chorowic, i śp. Helena Majtyka z Konar, jej pogrzeb będzie w tym tygodniu - „Dobry Jezu…”

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116