Dziś w pierwsza niedziela wakacji. Dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy rozpoczęli czas odpoczynku życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej i Anioła Stróża. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30, w tygodniu po wieczornej Mszy świętej.

Dzisiaj w kaplicy w Chorowicach o godz. 15.00 Msza święta ku uczczeniu Matki Bożej Nieustającej Pomocy - patronki. Zapraszamy parafian z tej części parafii do modlitwy. Na prośbę parafian został otwarty przedsionek naszego kościoła. Zapraszamy przechodzących koło kościoła do modlitwy i adoracji.

Od poniedziałku rozpoczną się pracę przy demontażu naszych organów i przygotowanie chóru pod nowe organy. Dlatego chór będzie wyłączony z możliwości uczestniczenia we Mszach świętych.

Z racji wakacji Msze święte rano w tygodniu o godzinie 7.00. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy – napisania podziękowań i próśb. W piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę nabożeństwo od godziny 17.00, na które zapraszamy szczególnie rodziny oczekujące potomstwa. Prosimy z Róże Żywego różańca o prowadzenie różańca św. Od godziny 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie mogli na ręce Rady duszpasterskiej złożyć ofiarę na zakupione organy. W czerwcu zebraliśmy 8 630 złotych. Składającym w kościele i wpłacającym na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać!. Dziękujemy panu Józefowi Gałaśowi za barierki w kościele i zamknięcie do drzwi. Panu Tadeuszowi Skała za czyszczenie świeczników.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gość niedzielny” – w 140 rocznicę objawienia Matki Bożej w Gierzwałdzie, „Niedziela”, „Źródło” – to dobra okazja do pogłębienia wiary.

Z kalendarza liturgicznego:
W poniedziałek - św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana.
We środę - św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
We czwartek - Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask i opieki Świętych Patronów.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom z Podbukowa część druga od p. Łukasik do p. Szewczykowskich i ofiarę 270 złotych. Bóg zapłać, nowożeńcom Elżbiecie i Łukaszowi za kwiaty do kościoła. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła w sobotę na 8.00 rodziny z Kulerzowa, część pierwsza górna.

608154
Dzisiaj: 99
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,130