Przeżywamy z całym Kościołem Oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy do licznego udziału w procesji: dzieci sypiące kwiaty, dzwoniących chłopców, dzieci komunijne, młodzież i dorosłych. Nabożeństwo czerwcowe z procesją dziś o godz. 16.15. W tygodniu Msza święta o godz. 18.00, po niej nabożeństwo czerwcowe i procesja.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy zaangażowali się na różny sposób w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Szczególnie za przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i trasy procesji za piękne kwiaty. Paniom z Róż i z Rady Gminy, młodzieży Oazowej, Oazie Rodzin, dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym na dzwonkach, dzieciom komunijnym, niosącym feretrony, baldachim, paniom ze świecami oraz Oddziałom Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespołowi Regionalnemu Mogilanie, Kapeli, pocztom sztandarowym. Bóg zapłać! Służbie liturgicznej lektorom, ministrantom pani katechetce Beacie Kopta. Dziękujemy panu kościelnemu z małżonką, panu organiście i Chórowi Parafialnemu. Bóg zapłać panu Józefowi Papieżowi z braćmi za przewóz, ustawienie i schowanie ołtarzy. Straży Pożarnej i Policji za troskę zabezpieczenie trasy procesji.

We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Poświęcimy wianki i zioła, a dzieci sypiące kwiaty i chłopcy dzwoniący otrzymają specjalne błogosławieństwo i tak zwaną niespodziankę. Spowiedź święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci, młodzieży i rodziców we czwartek - od godz. 16.00.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. W tym dniu zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msze św. dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli w Mogilanach o godz. 8.00., w Bukowie w kaplicy o 8.00, w Konarach w szkole o godz. 10.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

W sobotę Święto Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie rodziców oczekujących narodzin dzieci. Prosimy Róże prowadzenie różańca na jego zakończenie nabożeństwo czerwcowe.

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy i wiary.

W przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem, możemy złożyć ofiarę na wyjazd młodzieży na kolonie parafialną z Panem Bogiem do Zakopanego.

Z kalendarza liturgicznego:

W środę - Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

W sobotę - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech błogosławi i udzieli wszelkich łask Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi.
Dziękujemy rodzinom Podbudów cz. pierwsza od ul. Skawińskiej do p. Kłyś, za sprzątanie kościoła i ofiarę na organy 300 zł., nowożeńcom za kwiaty. W przyszłą sobotę zapraszamy na godz. 8.00 do troski o kościół rodziny z rejonu Podbudów cz. druga od p. Łukasik do p. Szewczykowskich.

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896