1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest w liturgii - Przemienienia Pańskiego ze względu na proklamowaną ewangelię o tym wydarzeniu na Górze Tabor. Wraz z apostołami pragniemy adorować Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym sakramencie, prosząc o dar przemiany i nawrócenia dla każdego z nas. Duchowo w modlitwie jednoczymy się z chrześcijanami prześladowanymi, wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszek ofiarę na naszych braci i siostry. Po wieczornej Mszy spotkanie dla Rady Duszpasterskiej.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 16.00 i w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 7.00 rano, dzieci z rodzicami zapraszamy o godz. 17.00, młodzież i dorosłych o godz. 18.30, dla tych którzy nie mogli uczestniczyć w tygodniu w niedzielę o godz. 12.00.

3. Rezygnując w W. Poście z konkretnej przyjemności okazujmy miłosierdzie bliźnim. Młodzież Służby liturgicznej po Mszach św. rozprowadza przed kościołem baranki wielkanocne z Caritas. Kto złoży ofiarę większą niż 6 złotych zostanie ona przeznaczone na pomoc chorym, starszym i niepełnosprawnym.

4. Serdeczne Bóg zapłać! za ofiary z rodzin, złożone na ręce Rady Duszpasterskiej na organy. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 11 190 złotych. Dziękujemy ofiarodawcom składającym ofiary w kościele i wpłacającym na konto parafialne. W modlitwie jako wasi duszpasterze prosimy Miłosiernego Boga o błogosławieństwo dla Was. W tygodniu Nowenna do św. Józefa.

5. We czwartek 16 marca, po Mszach świętych modlitwa nowenny przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, zachęcamy do napisana podziękowań i próśb. Po wieczornej Mszy - młodzież zaprasza na modlitwę uwielbienia i adoracji Pana Jezusa. W pn. o godz. 16.30 i czw. o godz. 18.30 spotkanie dla II klasy Gimnazjum.

6. W piątek zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego i modlitwy za zmarłych wypominanych w naszym kościele i zmarłych w tym miesiącu.

7. Dziękujemy rodzinom z Mogilan – Podedworze cz. I do nr 36 i ul. Lipowej za sprzątanie świątyni i za ofiarę 120 złotych. Do troski o Kościół w sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny z Mogilan – Podedwórze cz. II, ul. Południowa i Słoneczna.

8. Polecamy do rodzin pisma katolickie z wielkopostnymi cyklami artykułów dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
+ śp. Stanisław Szegda z Mogilan, lat 72,
+ śp. Helena Orzechowska z Konar, lat 69, której pogrzeb będzie we środę
o godz.14,30. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek..”

607261
Dzisiaj: 42
Wczoraj: 113
Ten miesiąc: 3,237