Przeżywamy 3 Niedzielę W. Postu. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej około godz. 12.00 i na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 16.00. Ofiary składane na Gorzkich Żalach dzisiaj i w przyszłą niedzielę przeznaczone są na kwiaty i przygotowanie ciemnicy i grobu Pana Jezusa. Po Mszy św. można zakupić Baranka Wielkanocnego – Caritas.

W poniedziałek Uroczystość św. Józefa - patrona Kościoła i rodzin. Przez Jego wstawiennictwo polecamy Bogu cały Kościół i nasze rodziny.

Przed nami rekolekcje parafialne, które odbędą się w dniach od 30.03. do 2.04.2017 r. Szczegółowy plan rekolekcji i wizytacji Ks. Bp. Jana Szkodonia – 9 kwietnia i Triduum Paschalnego na folderach, które prosimy zabrać do domów oraz na stronie parafialnej.

We czwartek spotkanie Grupy Charytatywnej w salce na Nowej Plebanii po Mszy wieczornej.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 7.00 rano, o 17.00 dla dzieci, rodziców i o godz.18.30 dla młodzieży i dorosłych. Po wieczornej Mszy nowenna do św. Bartłomieja.

W sobotę 25 marca - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, wraz z Maryją będziemy dziękować Panu Bogu za dar życia każdej i każdego z nas i modlić się intencji dzieci nienarodzonych – Dzień Świętości Życia. Zachęcany do włączenia się w piękną modlitwę Kościoła – Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i Nienarodzonego, którego życie jest zagrożone jeszcze pod sercem matki – ta modlitwa trwa 9 miesięcy. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 15.30. i 17.30 w Bukowie o godz. 16.30. Na wszystkich Mszach św. przyjęcie do duchowej adopcji – deklaracje na ołtarzu św. Franciszka / świece/. Zapraszamy szczególnie rodziców oczekujących narodzin dziecka. Od 16.30 adoracja Pana Jezusa i różaniec wynagradzający za grzech przeciw ludzkiemu życiu. Zmiana czasu z zimowego na letni. Msze św. w niedzielę według zmienionego czasu.

W ubiegłą niedzielę na spotkaniu Rada Duszpasterska zapoznała się i omówiła program rekolekcji świętych, wizytacji ks. Biskupa, Triduum Paschalnego i Świąt wielkanocnych. Wstępnie zaakceptowała zakupienie i montaż organów do naszego kościoła w najbliższym roku. Za akceptacją Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej, zostaną zakupione w Norwegi organy 25 głosowe, pasujące do naszej świątyni. Koszt zakupu, opłaconego cła, montażu i strojenia - wyniesie około 370 000 złotych. Dzięki Waszej ofiarności mamy już na tyle środków by rozpocząć te prace. Dokładny harmonogram prac i zdjęcia organów, podpisanie umowy po Świętach. Rada z duszpasterzami prosi o zachowanie porządku na cmentarzu.

Zakończyły się prace przy tylnej części głównego ołtarza: wzmocnienie górnej części, impregnacja i malowanie. Dziękujemy p. Józefowi Gałaś- za prace elektryczne, p. Tomaszowi Górnisiewiczowi z synem - za prace stolarskie i malowanie, p. Pawłowi Sonikowi, za użyczenie rusztowań i p. Aleksandrowi Jurkiewiczowi, za czuwanie nad całością prac dobór farb, p. Grzegorzowi Klaś, za przycięcie drzew przy plebanii z panem kościelnym Adamem.

Dziękujemy rodzinom z Mogilan, Podedwórze cz. II., ul. Południowej i Słonecznej za sprzątanie świątyni i ofiarę 100 zł. W sobotę od godz. 8.00 do troski o kościół prosimy rodziny z ul. Mogilańskiej część pierwsza od 1 do 41, ul. Stroma, a za dwa tygodnie ul. Mogilańska część druga od 42 do końca, ul. Wschodnia.

Do wieczności odszedł + Andrzej Moskal z Konar, lat 59. Dobry Jezu a nasz Panie…

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088