1. Druga niedziela zwykła w liturgii słowa przypomina nam o świadectwie chrześcijańskim, jakie mamy dawać innym na wzór św. Jana Chrzcielna.

2. Nowenna przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji naszych rodzin, parafii i Ojczyzny w poniedziałek 16 stycznia po Mszy wieczornej - zapraszamy.

3. W trzeci piątek miesiąca - Msza święta o godz. 17.30 za wszystkich naszych bliskich zmarłych wypominanych w naszym kościele i tych których pożegnaliśmy w tym miesiącu. Po Mszy nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do napisani podziękowań i próśb na poszczególne nowenny.

4. W sobotę 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

5. Trwają odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda. /proszę odczytać z planu…./ Kapłan przynosi Słowo Boże, modlitwę i błogosławieństwo. Jeśli w rodzinie z różnych przyczyn nie było kolędy można indywidualnie zaprosić kapłana.

6. Zachęcamy, aby zaopatrzyć rodziny w pisma katolickie. Dla najmłodszych: Ola i Jaś, Dominik przed I komunią, dla młodzieży potrzebna Droga, ponadto stałe tygodniki: Źródło, Gość i Niedziela.

7. Dziękujemy rodzinom z Mogilan – Łobzów cz. II za sprzątanie świątyni i ofiarę 355 złotych. W przyszłą sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan z ul. Cichej, Świątnickiej i Leszka Białego.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej godz. 9.30 poświęcenie książeczek dla dzieci z klasy III, zapraszamy dzieci i rodziców. Po wieczornej Mszy spotkanie Rady duszpasterskiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

17 I we wtorek - św. Antoni, opat.

19 I we czwartek - św. Józef Sebastian Pelczar, biskup.

21 I w sobotę - św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

W minionym tygodniu zmarł - śp. Marian Niedbała – z Mogilan, 80 lat. „Dobry Jezu…”

 

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896