1. W 3 niedzielę rozpoczynamy w naszej archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętamy modlitwę Jezusa z Wieczernika: „Ojcze proszę, aby byli jedno…”. Na Mszach świętych w tygodniu będziemy modlić się i o jedność chrześcijan. Za dar takiej modlitwy możemy uzyskać odpust zupełny.

2. Wychodząc z kościoła możemy do puszki złożyć ofiarę na bonifraterską fundację na zakup busa, do przewozu podopiecznych. Dziękujemy za złożone ofiary.

3. Na Mszy świętej o godz. 9.30 poświęcenie książeczek dla dzieci z klasy III. Po Mszy świętej spotkanie z rodzicami.

4. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę. Dziękujemy za otwartość, wspólną modlitwę oraz błogosławieństwo. Harmonogram jest następujący. Kto z naszych parafian nie mógł w wyznaczonym terminie przyjąć kapłana może dzisiaj po mszach zgłosić możliwość przyjęcia.

5. 24 stycznia we wtorek po Mszach świętych zapraszamy na nowennę do św. Bartłomieja Apostoła naszego patrona.

6. 25 stycznia - Święto nawrócenia św. Pawła Apostoła.

7. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Cichej, Świątnickiej, Leszka Białego za liczny udział w sprzątaniu świątyni i ofiarę 140 złotych. W sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan, z ul. Spacerowej, Zakopiańskiej, Kolberga.

8. Polecamy do rodzin pisma katolickie: Gość Niedzielny z płytą najsłynniejszego tenora świata Andrea Bocellego, Niedziela, Źródło.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

24.01. - św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy.
26.01. - święci biskupi Tymoteusz i Tytus.
27.01. - bł. Jerzy Matulewicz, biskup.
28.01. - św. Tomasz z Akwinu, doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów Kościoła

Przeżywającym w tym tygodniu imieniny, urodziny, jubileusze i wszystkim parafianom składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa.

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896