1. Dziś na Mszach świętych po komunii świętej comiesięczna adoracja Najświętszego sakramentu. Po Mszy świętej o g. 7,30 Zmianka Tajemnic Różańcowych w Różach kobiet i mężczyzn. O g.16,15 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe z wypominkami i modlitwami za zmarłych.

2. W sobotę, 9 listopada obchodzimy rocznicę poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i cały Kościół.

3. W listopadzie szczególnie pamiętajmy o zmarłych. Zapraszamy do modlitwy z wypominkami /o które prosiliście i zawsze można prosić /w każdą niedzielę roku ok. 10 minut przed Eucharystią. Także w każdą niedzielę wypraszać będziemy dla nich Boże Miłosierdzie we Mszy świętej w intencjach Parafian. Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe z wypominkami przez cały najbliższy tydzień Zaduszny i w soboty listopada przed Mszą świętą o g. 17,00.

4. W przyszłą niedzielę drugą miesiąca, Msza święta o g. 12,30 z udzielaniem chrztu dzieciom. Katecheza dla rodziców i chrzestnych we wtorek po Mszy wieczornej ok. 18, w kościele przy chrzcielnicy.

5. Składamy serdeczne podziękowania rodzinom które składają dzisiaj na ręce Rady duszpasterskiej specjalne ofiary na wykonywany obecnie nowy system ogrzewania Kościoła, co będzie kosztowało ok. 40 tys. zł.. Wypraszamy dla Was Błogosławieństwo Boże we Mszach świętych za parafian.

6.Bardzo dziękujemy rodzinom które sprzątały świątynię i ozdobiły kwiatami w minionym tygodniu z cz. Podstyr. Na sobotę do troski o Kościół od g. 8,00 prosimy rodziny z cz. Łobzów – dalszej /jak w czasie kolędy/, a więc z ul. Łobzowskiej od nr 30 wzwyż, ul. Magnoliowej i Zakopiańskiej nr nieparz., w tym rejonie.

7. Polecamy pisma katolickie, dla przedszkolaków Olę i Jasia, Mały Gość, odnowiona Droga dla młodzieży, Źródło, Gość Niedzielny i Niedzielę oraz Przewodnik dla rodzin. Prosimy o zapisywanie się i wpłaty na prenumeratę.

8. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu najbliższa niedziela będzie przeżywana jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspierajmy modlitwą i ofiarą do puszki Kościół w Nigerii, gdzie 70 % społeczeństwa nie ma wody pitnej, a 32 % to analfabeci, gdzie zabijani są chrześcijanie, niszczone i palone są osiedla i świątynie.

9. Jutro w poniedziałek 4 IX w liturgii – Św. Karola Boromeusza (1538-1584), biskupa, znakomitego teologa i wielki reformatora Kościoła; w tym dniu zawsze obchodziliśmy imieniny papieża Jana Pawła II, a teraz przygotowujemy się do Jego kanonizacji. Chcemy zorganizować Pielgrzymkę na Kanonizację Błog. Jana Pawła II od 22-29.04.2014r. połączoną z nawiedzaniem ważnych miejsc świętych, Sanktuariów i zabytków Rzymu oraz Watykanu, Padwy św. Antoniego, Loretto z domkiem Maryi, Manoppello z relikwią „Chusty św. Weroniki”, San Giovani Rotondo – św. Ojca Pio. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej i zakrystii. Zapisy z wpłatą zaliczki w zakrystii do końca listopada.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Jan Syrek lat 82, + Ignacy Budek lat 84, + Zofia Ostafin lat 74. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119