1. Dzisiaj jest Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dziękujemy za wspieranie modlitwą i ofiarą do puszki po Mszach Kościoła w Nigerii, gdzie 70 % społeczeństwa nie ma wody pitnej, a 32 % to analfabeci, gdzie zabijani są chrześcijanie, niszczone i palone są osiedla i  świątynie. Możemy także złożyć zużyte i zniszczone różańce, /do koszyczka przy MB Fatimskiej/ które więźniowie przerabiają dla nich, by mieli się na czym modlić.

2. Jutro, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt. Zapraszamy razem z władzami samorządowymi na Mszę świętą o g. 17,00 w intencjach Ojczyzny. Po Mszy św. złożenie kwiatów przy tablicy poświęconej marszałkowi Józefowi  Piłsudskiemu i program patriotyczny w Sali narad Urzędu Gminy.

3. W kończącym się Roku Wiary  jednoczymy się z wszystkimi, którzy we wspólnotach parafialnych i rodzinnych zanoszą do Boga uwielbienia i prośby zwłaszcza przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Prosimy, aby włączać się w te modlitwy. Zapraszamy we czwartek na g. 17,00 dzieci ze szkół podstawowych na Adorację. Młodzież szczególnie gimnazjalną również na Adorację w piątek po przyszłej niedzieli 22 listopada na 17,00 razem z rodzicami szczególnie z klas trzecich i na Mszę o g, 17,30.

4. Składamy serdeczne podziękowania rodzinom które w ubiegła niedzielę złożyły 4200 zł ofiary na wykonywany nowy system ogrzewania, co będzie kosztowało ponad 40 tys. zł. Dla  wszystkich rodzin, także dołączających ofiary wypraszamy Błog. Boże we Mszach świętych za parafian.

5. Bardzo dziękujemy rodzinom z Łobzowa cz. dalszej, którzy zadbali Świątynię. Wielkie Bóg zapłać P. Krzysztofowi Kłyś, Józefowi Gałaś, Zygmuntowi Surówka i Pawłowi Sonik za prace przy Kościele i  Parafii. Na sobotę do troski o Kościół prosimy rodziny z Łobzowa cz.II : ul. Łobzowskiej 1-30 i ul. Zakopiańskiej 35 -61.

6. Chcemy zorganizować Pielgrzymkę na Kanonizację Błog. Jana Pawła II  od 22-29.04.2014r. połączoną z nawiedzaniem ważnych miejsc świętych, Sanktuariów i zabytków Rzymu, Watykanu i Italii. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej i w zakrystii. Już teraz przyjmowane są zapisy z wpłatą zaliczki w zakrystii do końca listopada, ponieważ Organizatorzy muszą dokonywać rezerwacji, bo będą pielgrzymi z całego świata i teraz jest taniej.

7. W listopadzie szczególnie pamiętajmy o zmarłych. Zapraszamy w soboty o g.17,00 na Nabożeństwo różańcowe z wypominkami i w niedziele ok. 10 min przed Mszami na wypominki i modlitwy za duszami w czyśćcu cierpiącymi.

8. Polecamy pisma katolickie, a szczególnie CHIT- Chrystus i Ty z tematem nowego roku duszpasterskiego: Wierzę w Syna Bożego za 1,99 zł z płytą CD o Gender.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:     W poniedz. 11 listopada – Św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, mnich i biskup w Tours; modlitwom wiernych polecamy Ks. Marcina Szegdę naszego rodaka. We wtorek, 12 listopada – św. Jozafat, z XVII wieku apostoła kresach wschodnich; w środę, 13 listopada – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pierwsi męczennicy polscy z początku XI wieku;

w sobotę, 16 listopada – Najświętsza Maryja Panna Ostrobramska, z Wilna na Litwie, także bardzo bliskiego Polakom.

607271
Dzisiaj: 52
Wczoraj: 113
Ten miesiąc: 3,247