1. W 25 niedzielę przezywamy święto św. Stanisława Kostki, modlimy się za wszystkie dzieci, młodzież którym patronuję święty, aby Go naśladowały w codziennym życiu w drodze do świętości. Na Mszy św. o godz. 9.30 uroczyste rozpoczęcie duchowego przygotowania do I Komunii św. o bierzmowania z pobraniem deklaracji. Nieszpory o godz. 16.30.

2. Dziś w Kościele jest dzień poświęcony środkom społecznego przekazu. Zachęcamy do korzystania z naszych katolickich tygodników i miesięczników dla dzieci, młodzieży i rodzin dostępnych po Mszach św /na stolikach/, z radia Maryja, telewizji Trwam i programów religijnych w innych stacjach oraz stron internetowych polecanych na stronie naszej parafii.

3. Prosimy rodziców dzieci klas trzecich, niezależnie od tego w jakiej szkole się uczą religii, by pobrali w zakrystii Deklaracje przygotowań do I spowiedzi i komunii św. w parafii. Zapraszamy dzieci i rodziców z tymi deklaracjami w piątek 30 IX na Mszę o g.18,00, by rozpocząć przygotowania. Za nami rozpoczęcie spowiedzią i Mszą św. przygotowań do bierzmowania gimnazjalistów wszystkich klas z całej parafii. W tym roku zapraszamy młodzież z kl.III, na cotygodniowe spotkania w wybrany dzień: środa o g.16,30, piątek o 16,30 lub 19,00. Młodzież z kl. I będzie miała comiesięczne spotkania w 2 tygodniu miesiąca w poniedz. o 16,30, lub w czwartki o 18,45. Młodzież z klas drugich w 3 tygodniu miesiąca w w poniedz. o 16,30, lub w czwartki o 18,45.

4. Prosimy rodziców i dzieci, aby młodzi skorzystali z szans rozwoju duchowego a zarazem spędzania czasu wolnego przy parafii. Chłopców od kl. III szkoły podst. wzwyż na przygotowania w soboty o g. 10,00 do zaszczytnej posługi ministrantów. Pełniący służbę mają spotkania formacyjne w soboty o g. 9,00.Natomiast dziewczynki i chłopców chętnych do śpiewu w scholii również w soboty o g. 10,00. Wszystkich młodych należących do Ruchu Światło-Życie, czyli do tzw.”Oazy, zwłaszcza po rekolekcjach wakacyjnych oraz pragnących należeć do tej wspólnoty zapraszamy na spotkania zasadniczo w piątki o g.18,45. Zachęcamy dzieci i młodzież do brania udziału w Kółku Misyjnym oraz w Kółku Biblijnym w szkole.

5. Zapraszamy małżonków, w tym byłych oazowiczów, by zechcieli wejść na dalszą drogę formacji ruchu Światło- Życie zwaną Domowym Kościołem. Celem jest jeszcze lepsze budowanie wspólnoty wiary, nadziei i miłości z Bogiem, między sobą i dziećmi. Spotkanie ze świadectwem należących /może być z dziećmi/ w przyszłą niedzielę o g. 14,30 na starej plebanii. Kontynuujemy spotkania Kręgu Biblijnego w drugie i czwarte wtorki miesiąca /a więc najbliższy/ po wieczornej Mszy, aby czytać i rozważać Słowo Boże. Prosimy byłych, obecnych i chętnych dorosłych lektorów. Zapraszamy lubiących śpiewać w kościele panów i panie, także młodych do Chóru Mogilanum. Próby w poniedziałki i czwartki po Mszy wieczornej.

6. W sobotę 24 września, jak co miesiąc po Mszy porannej i wieczornej zapraszamy na comiesięczne Nabożeństwo do Św. Bartłomieja.

7. Składamy podziękowanie rodzinom z Włosani cz. II, ul Słoneczna 2-24 i ul. Świątnicka 91-158 za posprzątanie kościoła. Na sobotę do troski o kościół prosimy rodziny z Kona – Grudzy cz. I.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Poniedziałek - 20.09. - Andrzeja Kim Taegon, kapłana i męczenników.
Środę - 21.09. - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
Czwartek - 22.09. - bł. Bernardyny Jabłońskiej, zakonnicy.
Piątek - 23.09. - św. Ojciec Pio, kapucyn, gorliwy spowiednik.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Franciszek Haja z Mogilan lat 78. Dobry Jezu…

608158
Dzisiaj: 103
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,134