1. Dzisiaj 26 niedziela zwykła. Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.
Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 do uczestniczenia w Nabożeństwie Nieszporów.

2. W najbliższy piątek zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 dzieci z klasy III i rodziców.

3. Od Soboty rozpoczniemy miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w codziennym Nabożeństwie dzieci, młodzież, rodziców i starszych w połączeniu ze Mszą Świętą o godz. 17.30. Na poszczególne dni zapraszamy do prowadzenia rozważań grupy i wspólnoty istniejące w parafii. Wypisani są na liście umieszczonej na tablicy ogłoszeń i w internecie. Prosimy tych, którzy przewodzą tym wspólnotom o pobranie w zakrystii rozważań na dany dzień, przygotowanie i prowadzenie. Tych, którym trudniej dotrzeć na liturgię, prosimy o odmawianie różańca w rodzinach. Matka Boża mówi do nas, jak do dzieci z Fatimy – „Odmawiajcie różaniec, aby otrzymać Boże łaski.”

4. W I sobotę oddając szczególną cześć Niep. Sercu NMP. O godz.17,00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja, 17.30 Różaniec prowadzony przez „Duchową Adopcję” i Franciszkański Zakon Świeckich. Od godz. 9,00 odwiedziny chorych z Panem Jezusem.

5. W przyszłą niedzielę odprawimy o godz.15.30 uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją Eucharystyczną do Ołtarzy wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie Ołtarzy z Żywych Róż pod przewodnictwem Zelatorów. Pierwszego- Róże z Mogilan, Drugiego z -Chorowic i Kulerzowa, Trzeciego - z Bukowa, Czwartego - z Włosani i Konar, Piątego z Róż - mężczyzn i młodzieży. Będzie to równocześnie Zmiana tajemnic.

6. Prosimy w przyszłą niedzielę, jak co miesiąc o ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na naszą świątynię, teraz na organy. Bóg zapłać! za hojność rodzinom, które składają ofiary w kościele, również przez wpłatę w banku. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Was wszystkich we Mszach za Parafian.

7. Składamy podziękowanie rodzinom z rejonu Konary – Grudza cz. I za sprzątanie świątyni i nowożeńcom za kwiaty przed ołtarzem. Na sobotę od g.8,00 do troski o Kościół zapraszamy rodziny z rejonu Konary – Grudza cz. II.

8. Polecamy pisma katolickie, szczególnie Gość Niedzielny z filmem „Bóg nie u marł”, dla młodych Mały Gość, Niedzielę, Jaś dla przedszkolnych dzieci i Droga dla młodzieży.

Z Kalendarza liturgicznego:

- Wtorek 27.09. - św. Wincentego a Paulo, kapłana
- Środa 28.09. - św. Wacława, męczennika
- Czwartek 29.09. - Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
- Piątek 30.09. - św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
- Sobotę, 01.10. - św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zakonnicy i doktor Kościoła, patronka misji katolickich

W minionym tygodniu Pan Bóg zabrał do wieczności śp. Mieczysława Kościelnego z Bukowa – 84 lata „Dobry Jezu….”

 

607267
Dzisiaj: 48
Wczoraj: 113
Ten miesiąc: 3,243