1. W 24 niedzielę rozpoczynamy w Polsce - Tydzień Wychowania i modlitwy pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. W modlitwie adoracji Pana Jezusa prosimy, aby rodzice, nauczyciele, katecheci i wychowawcy podejmowali trud ukształtowania pełnego człowieczeństwa w dzieciach i młodzieży. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory. Cieszymy się nowym błogosławionym ks. Władysławem Bukowińskim, kapłanem naszej diecezji i misjonarzem w Kazachstanie. Dzisiaj Odpust w Gaju – suma o godz. 11.30.

2. Bóg zapłać rodzinom, które ofiarowały w ubiegłą niedzielę 9 240 zł. na organy do naszego Kościoła, dziękujemy za waszą hojność i otwarte serce. Wszystkich ofiarodawców z niedzieli i tych którzy wpłacają na konto, polecamy łaskawości Pana w naszych modlitwach, zwłaszcza w czasie Mszy św. za Parafian. Dzisiaj młodzież ze Szkolnego Caritas kwestuje do puszek na przybory szkolne dla potrzebujących dzieci.

3. W środę - 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim – znakiem męki i śmierci i nieskończonej miłości Pana Jezusa do każdego z nas. Żyjemy w czasach, gdy znak krzyża bywa lekceważony, profanowany przez ludzi, zatem weźmy udział we Mszy Świętej i uczczeniu krzyża św. na Mszach św. o godz. 6.30 i 18.00. z ucałowaniem Krzyża świętego.

4. W przyszłą niedzielę 18 września przypada Święto Św. Stanisława Kostki, patrona polskich dzieci i młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 dzieci i młodzież w tym gimnazjalną wszystkich klas, szkół średnich i studiującą w tym „oazową”. Rozpoczniemy spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania i do I Komunii świętej. Po tej Mszy świętej odbiór deklaracji i indeksów.

5. W tym tygodniu 4. rocznica nawiedzin wizerunku Jezu Ufam Tobie i poświęcenia nowych ołtarzy. W piątek 16 września po Mszy porannej o 6.30 i będziemy się modlić przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła przy ołtarzu Jego relikwii krwi. A po wieczornej Mszy św. 17.30 przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego i relikwii Św. Siostry Faustyny. Zachęcamy do składania przy ołtarzu próśb i podziękowań na kartkach, przedstawianych Bogu na tych nabożeństwach. Przez cały tydzień zachęcamy do składania podziękowań i próśb na Nowennę do M B Nieustającej Pomocy, która sprawujemy w każdą środę po wieczornej Mszy świętej.

6. W piątek przypada 6 r. śm. + Księdza Tadeusza Hańderka i 37 r. śm. Ks. Józefa Żurawika naszych proboszczów. Będziemy na nabożeństwach modlić się, aby Miłosierny Jezus dał im radość nieba, za ofiarną służbę.

7. W Sobotę, 17 września, przypada 77 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o poległych za Ojczyznę na Wschodzie.

8. Dziękujemy rodzinom z Włosani cz. I, ul. Łobzowska za posprzątanie kościoła, za piękne kwiaty i ofiarę na kościół 250 zł.. Na sobotę do troski o Kościół prosimy rodziny z Włosani cz. II, ul. Słoneczna 2-24 i ul. Świątnicka 91-158. Kto nie może uczestniczyć w sprzątaniu może złożyć ofiarę.

9. Zapraszamy do pogłębienia wiary i wiedzy religijnej przez zakupienie prasy katolickiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
12 IX poniedziałek - Imienia Maryi, na pamiątkę Odsieczy wiedeńskiej Jana III Sobieskiego z 1683 roku i zwycięstwa nad Turkami.
13 IX wtorek - św. Jana Chryzostoma, bp i doktora Kościoła.
15 IX czwartek - Matki Bożej Bolesnej.
16 IX piątek - Św. Korneliusz, papież i Cyprian, biskup - męczenników z III w..

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894