1. Dzisiaj 20 niedziela zwykła. W liturgii wspominamy świętego Maksymiliana Marii Kolbego - kapłana, męczennika i franciszkanina, który 75 lat temu oddał życie i za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Nieszporów o g. 16,30.

2. W poniedziałek 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy przeżywać prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do nieba. Zapraszamy na Msze święte, które będą sprawowane jak w każdą niedzielę. W tradycji polskiej to Święto Matki Bożej Zielnej. Wdzięczni Maryi za opiekę, przyniesiemy do kościoła bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, a rolnicy składają u Jej stóp dożynkowe wieńce. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Poświęcone wiązanki zanieśmy do domu, niech umieszczone przy wizerunku Maryi, ciągle przypominają nam o wielkich rzeczach, jakie czyni dla nas Pan Bóg.

3. Ze świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy o naszych żołnierzach w dniu ich święta, o tych którzy bronili naszej Ojczyzny w ciągu wieków i czynią to dzisiaj. Polecajmy Królowej Polski naszą Ojczyznę i cały Narodu.

4. We wtorek nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. porannej i przed wieczorną. A w piątek, 3 miesiąca - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do uczestnictwa i napisania podziękowań i próśb.

5. Zachęcamy, aby w naszych rodzinach były czytane pisma katolickie, które można nabywać przy wejściach z kościoła.

6. 28 sierpnia za dwa tygodnie będziemy przeżywać uroczystości odpustowe ku czci naszego patrona św. Bartłomieja Apostoła – uroczysta suma o godz. 11.30. Będzie to także dziękczynienie za szczęśliwe zbiory. Zachęcamy poszczególne wsie do przygotowania wieńców dożynkowych.

W tym tygodniu modlimy się do Boga wspominamy:
Środa 17.08. - Święto św. Jacka, kapłana, dominikanina, patrona naszej archidiecezji.
Sobota 20.08. - św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Wszystkim przeżywającym imieniny i jubileusze w tym tygodniu, życzymy wiele łask Bożych i opieki patronów.

Dziękujemy za troskę i posprzątanie naszego kościoła rodzinom z Bukowa – Nowsie.
Bóg zapłać! nowożeńcom za piękne kwiaty do kościoła. W przyszłą sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do troski o nasz kościół rodziny z Bukowa – Północna strona drogi, od Skawiny z okolic pętli w kierunku Mogilan.

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116