1. Dzisiaj 19 niedziela zwykła - pierwsza miesiąca sierpnia. Po Mszach św. Adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Jego błogosławieństwo.
Po Mszy św. o g.7.30 Zmiana tajemnic w różańca kobiet i mężczyzn. Dziękujemy za ofiary z rodzin składane dzisiaj na ręce Rady duszpasterskiej oraz przez wpłatę w banku na nowe organy. Bóg zapłać! wszystkim, którzy mają udział w tej trosce o nasz kościół. Wszystkich darczyńców polecamy Panu Bogu i prosimy i Jego błogosławieństwo. Zapraszamy o g. 16.30 do udziału w adoracji Pana Jezusa.

2. Dziękujemy Bożej Opatrzności za szczęśliwie przeżyte Światowe Dni Młodzieży. W imieniu księży biskupów, którzy głosili w naszym kościele katechezy, księży, sióstr zakonnych i pielgrzymów, przyjętych w naszych domach, pragnę serdecznie podziękować wszystkim rodzinom, u których nocowali goście z 46 grup. Gorąco dziękuję dyrekcjom szkół w Mogilanach, Konarach i Bukowie, nauczycielom, paniom woźnym, naszym strażakom i władzom samorządowym z Panem wójtem i jego urzędnikom za udostępnienie szkół. Panu sołtysowi z Kulerzowa i mieszkańcom za przyjęcie w świetlicy. Bóg zapłać! naszej drogiej młodzieży – wolontariuszom z wszystkich grup, które pod opieką ks. Roberta wykonały wielką pracę w ciągu dnia i nocy, aby opiekować się pielgrzymami. Dziękuję rodzicom młodzieży za umożliwienie im służby przy parafii. Jestem wdzięczny służbie liturgicznej, lektorom, ministrantom i panu kościelnemu za posługę przy ołtarzu. Jestem z was dumny, za tak piękne świadectwo wiary i gościnności i otwarte serce pełne miłosierdzia dla pielgrzymów. Niech Miłosierny Jezus wszystkim udzieli Swojego błogosławieństwa.

3. Przeżywamy sierpień – miesiąc pielgrzymek, modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i pamięci o tych którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. Modlimy się za uczestników pieszej pielgrzymki Krakowskiej z naszej parafii.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kościele przy chrzcielnicy katecheza przed przyjęciem tego sakramentu.

5. Polecamy dla rodzin pisma katolickie na stolikach z prasą przy wejściach.

6. Wypoczywającym na wakacjach życzymy błogosławieństwa Bożego.
W tym tygodniu wspominamy i modlimy się do Boga:
Poniedziałek 08.08. - św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – Dominikanów.
Wtorek 09. 08. - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, karmelitanki, która zgineła w obozie w Auschwitz. Jest patronką Europy.
Środa 10.08. - święto św. Wawrzyńca, diakona, męczennika.
Czwartek 11.08. św. Klary, zakonnicy.
Sobota 13. 08. święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.
Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty do kościoła. Do troski o Kościół w sobotę od g. 8,00 prosimy rodziny z Bukowa – Nowsie.

W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
+ śp. Zofia Ożóg - Buków 84 lata
+ śp. Antonina Pukło - Konary 83 lata
+ śp. Czesław Dyrda - Włosań 82 lata – pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00.
Dobry Jezu a nasz Panie ….

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093