1. Przeżywamy 21 niedzielę zwykłą. Wspomnienie św. Piusa X, papieża. Na 16.30 zapraszamy na adorację i nowennę do św. Bartłomieja Apostoła, która będzie trwała przez cały tydzień. W pierwszą niedzielę sierpnia rada duszpasterska zebrała 6 900 złotych na nowe organy. Bóg zapłać! za te ofiary zebrane i tym którzy wpłacają na konto parafialne.

2. We środę, 24 sierpnia w liturgii Św. Bartłomieja Apostoła. Według tradycji zginął śmiercią męczeńską w 70 roku na terenie dzisiejszej Armenii. Msze święte w środę o godz. 7.00 i 18.00. Uroczystości odpustowe będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę 28 sierpnia. Uroczysta Suma będzie o g. 11.30, przewodniczył jej będzie Ks. Prałat Florian Kosek z Krakowa, który będzie dziękował Bogu za 50 lat kapłaństwa i Ks. proboszcz Józef Milan, dziękujący za 25 lat kapłaństwa.
Prosimy o włączenie się przygotowanie liturgii Mszy świętych: Służbę Liturgiczną, ministrantów, scholistki i Oazę, Chór Mogilanum i Zespół Mogilanie oraz tych, którzy mają nasz piękny ludowy strój, naszych Strażaków, asystę ze świecami, dziewczęta do niesienia feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami /mogą być również w strojach krakowskich lub komunijnych/. Dziękujemy za piękny kosz ziół i kwiatów z Kulerzowa i prosimy o wykonanie wieńców dożynkowych z poszczególnych części parafii. Będą one wyrazem dziękczynienia Panu Bogu wszystkich parafian za tegoroczne plony. Zachęcamy do spowiedzi świętej, aby przyjąć Jezusa w Komunii świętej i zyskać odpust zupełny. Zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież, które kończą wakacje, rodziców i starszych. Spowiedź codziennie od 17.30. a w sobotę o godz. 16.00 – 18.00.

3. W piątek 26.08. uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Św. Jan Paweł II mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Na Mszach św. o g. 7,00 i 18,00 odnowienie Aktu zawierzenia naszego Narodu Maryi.

4. W sobotę 27.08. doroczna 34 Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło- Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zachęcamy ministrantów, lektorów, scholistki, oazowiczów, także kręgi rodzin i rodziców do udziału. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w sobotę o g. 8,00. Za 2 tygodnie w niedzielę Pielgrzymka Rodzin.

5. Dziękujemy rodzinom z Bukowa – Północna strona drogi, od strony Skawiny z okolic pętli w kierunku Mogilan. W sobotę na godzinę 8.00, do troski o Kościół – przed odpustem prosimy rodziny z Kulerzowa.

6. Polecamy do rodzin pisma katolickie, a zwłaszcza Źródło, Niedzielę i Gość Niedzielny.

7. W liturgii wspominamy i modlimy się do Boga:
Poniedziałek - 22.08. - Najświętszej Maryi Panny Królowej
W sobotę - 27.08. - Św. Moniki, która wytrwałą modlitwą wyprosiła nawrócenie syna.

 

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088