Dziś w pierwszą niedzielę wakacji gościmy w naszej parafii misjonarkę świecką – Katarzynę Jawor, która na co dzień posługuję najuboższym mieszkańcom Limy w Peru. Będziemy mogli wspomóc ją materialnie przez ofiarę do puszki lub zakupując kalendarz misyjny na nowy rok. Po Mszy świętej o 930 i 1100 pełnią dyżur na starej plebanii wolontariusze ŚDM. Prosimy o skorzystanie z informacji szczególnie tych, którzy nie mogli być na spotkaniu w ubiegłą niedzielę. Przypominamy, że jeszcze można zgłosić chęć przyjęcia na nocleg uczestników ŚDM. O 1630 nabożeństwo czerwcowe, a w tygodniu po wieczornej Mszy św.

Z racji wakacji Msze święte rano w tygodniu o godzinie 700. W środę po rannej Mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od 1700 a w piątek rano od 630, wieczorem od 1630. Adoracja w piątek od 1700 zakończona litanią do NSPJ. W sobotę nabożeństwo od godziny 1700, na które zapraszamy szczególnie rodziny oczekujące potomstwa. Prosimy z Róż o prowadzenie różańca św. Przed południem jak co miesiąc odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 1100, będzie miał miejsce obrzęd wprowadzenia nowego proboszcza. Prosimy o zgłoszenie się do zakrystii członków Rady Parafialnej oraz przedstawicieli grup parafialnych, które pragną przywitać nowego pasterza naszej parafii.

Z kalendarza liturgicznego:

Dziś przypada wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana.

We wtorek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

W środę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask i opieki Świętych Patronów.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom z Mogilan - ul. Krakowska od stacji benzynowej, ul. Sportowa, ul. Nowa, ul. Spokojna.  W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła w sobotę na 800 rodziny z Chorowic - Kozie Rogi, Podewsie, Dąbrowy, Siany Las, a za dwa tygodnie Chorowice wieś - część pierwsza od p. Mrożków do p. Drożdżów.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895