Dziś po Mszy świętej o 11.00 spotkanie informacyjne dla wszystkich, którzy gościć będą pielgrzymów ŚDM. O 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a w tygodniu po wieczornej Mszy św. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na ręce Rady Parafialnej w pierwsza niedziele miesiąca w kwocie 6 560 zł.

Szkolne Koło Caritas wraz z opiekunami i Dyrekcją Szkoły zwracają się do Parafian o wsparcie finansowe przeznaczone na wspomaganie wczesnoszkolne oraz letnie zajęcia logopedyczne dla chorego Marka, a także o pomoc finansową przeznaczoną na edukację dla małego mieszkańca Tanzanii Aleriego, o co prosi również ks. Krzysztof Kasprzak, były wikariusz, obecnie misjonarz w Tanzanii. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać

Wczoraj ks. Bp Jan Szkodoń podczas Mszy świętej o godzinie 11.00 udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży klas III gimnazjum z naszej parafii. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęły 62 osoby. Ks. biskup sprawował tę Najświętszą ofiarę za bierzmowanych ich rodziny i świadków. Modlił się także za zmarłego proboszcza parafii Mogilany śp. Tadeusza Hańderka, o zdrowie dla byłego proboszcza, ks. Tadeusza Targosza i o potrzebne łaski dla zamianowanego proboszcza – ks. Józefa Milana.  

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania wczorajszej uroczystości. Dziękujemy rodzicom bierzmowanych za wielkie zaangażowanie w przygotowanie pięknego wystroju świątyni i jej otoczenia i za złożony dar ołtarza od bierzmowanych w postaci szat liturgicznych (4 ornaty) bielizny kielichowej i pięknej stuły do obrzędów ślubnych. Szczególnie podziękowania składamy paniom Beacie Kopcie i Marcie Gadocha. Bóg zapłać p. Kościelnemu, p. organiście wraz z chórem i służbie liturgicznej, jak zwykle przygotowanej przez ks. Roberta.

W środę jak co tydzień po rannej Mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek z racji 24 dnia miesiąca zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą przez wstawiennictwo Św. Bartłomieja Ap. po rannej i przed wieczorną Mszą świętą.

W piątek zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkół na Msze święte z podziękowaniem Bogu za łaski otrzymane w minionym roku szkolnym i prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę aniołów stróżów na czas wakacji. Msze święte: w Mogilanach o 8.00, w kaplicy w Bukowie o 8.00 oraz w Konarach o 10.00. Okazja do spowiedzi na czas wakacji w czwartek od o 16.30.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii misjonarkę świecką – Katarzynę Jawor, która na co dzień posługuję najuboższym mieszkańcom Limy w Peru. Będziemy mogli wspomóc ją materialnie przez ofiarę do puszki lub zakupując kalendarz misyjny na nowy rok.

Z kalendarza liturgicznego:
Dziś przypada wspomnienie św. Romualda, opata.
We wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
W piątek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W ten dzień z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MB.

W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodziny z Mogilan - ul. Krakowska od stacji benzynowej, ul. Sportowa, ul. Nowa, ul. Spokojna.

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119