Dziś gości u nas i głosi kazania ks. Jan Tymań, wikariusz parafii Św. Jana Chrzciciela w Mościskach na Ukrainie. Jest to dla nas okazja do wsparcia Kościoła na Ukrainie i będących w potrzebie mieszkańców. Nabożeństwo majowe z procesją dziś o 16.15. Zapraszamy do licznego udziału a szczególnie dzieci komunijne.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy zaangażowali się na różny sposób w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Szczególnie za przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i trasy procesji. Paniom z Róż i z Rady Gminy, młodzieży Oazowej oraz z grupy ŚDM, Oazie Rodzin, dzieciom sypiącym kwiaty i z dzwoneczkami, dzieciom komunijnym i rocznicowym, niosącym feretrony, baldachim, paniom ze świecami oraz Oddziałom Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespołowi Regionalnemu Mogilanie, Kapeli, Związkowi Pszczelarzy ze swymi sztandarami. Bóg zapłać Służbie liturgicznej przygotowanej przez ks. Roberta i wszystkim kapłanom. Bóg zapłać panu kościelnemu z małżonką, panu organiście i Chórowi Parafialnemu. Bóg zapłać panu Józefowi Papieżowi z ekipą za ustawienie i schowanie ołtarzy, p. Janowi Kucińskiemu za ofiarowanie kwiatów, państwu Janasom za ufundowanie pokrowca do baldachimu, Straży Pożarnej i Policji za zabezpieczenie trasy procesji.
We wtorek zakończenie nabożeństw majowych. W środę rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci NSPJ. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Poświęcimy wianki i zioła, a dzieci sypiące kwiaty i z dzwoneczkami otrzymają specjalne błogosławieństwo i tak zwaną niespodziankę.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w Mogilanach w czwartek od 17.00, w piątek od 6.00 rano i po południu od 16.30. We czwartek od g. 17.00 godzina święta. W I piątek od 17.00 adoracja Naj. Sakramentu z Litanią do Najświętszego S.P.J. Po Mszy św. spotkanie młodzieży ŚDM. W sobotę nabożeństwo do Niep. Serca NMP o 17.00. Zapraszamy szczególnie rodziców oczekujących narodzin dzieci. Prosimy Róże o prowadzenie różańca.

Z kalendarza liturgicznego:
Dziś przypada wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy.
We wtorek Święto Nawiedzenia NMP.
W środę wspomnienie św. Justyna, męczennika
W piątek Uroczystość NSPJ. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w Mogilanach o 6.30 i 18.00.
W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
W przyszłą niedziele przypada wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika oraz bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, zakonnicy.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech błogosławi i udzieli wszelkich łask Najświętsze Serce Pana Jezusa.
Do wieczności po nagrodę od Boga odszedł + Józef Pajdzik z Mogilan, lat 88. Dobry Jezu…

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093