Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. W tajemnicy Trójcy Świętej wyznajemy odrębność osób Bożych: Ojca, Syna i Ducha Świętego, a jednocześnie ich jedność w działaniu i posiadaniu tej samej natury Boskiej. Nabożeństwo majowe dziś o 16.30.

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Bożego Ciała. Msze święte: rano o g. 7.30, w Bukowie o g. 8.30. Główna Msza św. o g. 10.00 , po której ok. g. 11.00 wyjdziemy z procesją. Msza św. także po procesji oraz po południu o g. 17,00. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy i trasę procesji. O przygotowanie Pierwszego ołtarza przy Rynku prosimy parafian z Bukowa i młodzież z Oazy oraz grupy ŚDM, drugiego, przy skręcie na Mogilańską, parafian z Chorowic i Kulerzowa. Trzeciego, przy Figurce, parafian z Mogilan i Oazę rodzin, Czwartego przy GOKu parafian z Włosani i Konar oraz władz samorządowych i organizacji społecznych. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i z dzwoneczkami /próba dla dzieci we środę o g. 1700 /, dzieci z kl. III po pierwszej Komunii św. i dzieci rocznicowe/w białych strojach/ młodzież i panie do niesienia feretronów, panów do baldachimu oraz poczty sztandarowe. Straż Pożarną z Policją prosimy o zabezpieczenie trasy procesji za co dziękujemy. W ramach tak zwanej „oktawy Bożego Ciała” – w piątek i sobotę – procesja z Najśw. Sakramentem po mszach św. celebrowanych o 18.00.

Dziś i w następną niedzielę można jeszcze złożyć ofiarę na potrzeby organizacyjne ŚDM do skarbon umieszczonych przy wyjściach. Natomiast skrzyneczki, które pojawiły się przy bocznych ołtarzach są przeznaczone na karteczki z prośbami czy to do Bożego Miłosierdzia czy przez wstawiennictwo naszego patrona Św. Bartłomieja, któremu pragniemy polecać sprawy wymagające cudownej interwencji, czy to przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II, któremu pragniemy powierzać nasza troskę o dobro naszych małżeństw i rodzin. Zachęcamy do składania próśb i licznego udziału w comiesięcznych nabożeństwach.

W związku z postępującą chorobą Anielki Nowak prosimy wszystkich, którym nie jest obojętne cierpienie dziecka, o podjęcie modlitwy w jej intencji. Można sobie zabrać do domu tekst modlitwy przygotowany na kartkach rozmieszczonych na ławkach.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Z kalendarza liturgicznego:
We wtorek wspomnienie NMP wspomożycielki wiernych. W tym dniu z racji 24 dnia miesiąca nabożeństwo do Św. Bartłomieja po rannej i przed wieczorną Mszą św.
W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki MB oraz świętych Patronów.

Dziękujemy rodzinom z Mogilan - ul. Kolberga, ul. Świątnicka, ul. Cicha za sprzątanie świątyni i ofiarę na kościół w kwocie 150 zł. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 800 rodziny z Mogilan - ul. Spacerowa, ul. Zakopiańska (numery nieparzyste), ul. Świątnicka 2 i 6, Kolberga nr 3 i Leszka Białego. a za dwa tygodnie rodziny z Mogilan - ul. św. Bartłomieja, Szkolna, Grodzka i część Zakopiańskiej.

Do wieczności po nagrodę od Boga odeszli + Jerzy Janisz z Konar, lat 48, + Józefa Słomka z Mogilan, lat 86, oraz + Zofia Żmuda z Kulerzowa, lat 79. Dobry Jezu…

607137
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,113