Dziś dodatkowa Msza święta o 12.30 z udzieleniem sakramentu chrztu świętego. Po Mszy o 9.30 oraz 11.00 wolontariusze ŚDM pełnią dyżur na starej plebanii. Na nabożeństwo ku czci NSPJ zapraszamy na 16.30, a w tygodniu po wieczornej Mszy św. Dziś także po każdej Mszy św. można złożyć podpis popierający inicjatywę ustawodawczą „Stop aborcji”. Do ważnego poparcia ustawy ratującej życie nienarodzonych jest konieczny numer ewidencyjny PESEL.

Wczoraj gościliśmy znaki ŚDM – Krzyż i Ikonę MB. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy znaleźli czas na wspólną modlitwę i adorację świętych symboli. Szczególne podziękowania dla młodzieży naszej parafii za piękną oprawę muzyczną, a także młodzieży z Gaja i Świątnik ze swymi duszpasterzami. Bóg zapłać panu kościelnemu, panu organiście, strażakom z OSP z Mogilan oraz służbie liturgicznej - ministrantom i lektorom - za asystę przygotowaną przez ks. Roberta.

W sobotę 18 czerwca na Mszy świętej o godzinie 11.00 młodzież naszej parafii przyjmie z rąk ks. Biskupa Jana Szkodonia sakrament bierzmowania. Otoczmy wszystkich kandydatów naszą modlitwą prosząc dla nich o dary Ducha Świętego. Triduum modlitewne i próby przed uroczystością w środę, czwartek i piątek o 18.45. Spowiedź dla kandydatów ich świadków i rodzin w piątek 17 czerwca od godziny 16.00.

Zapraszamy w czwartek z racji 16 dnia miesiąca na nabożeństwo z modlitwą przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II, patrona rodzin, a w piątek, trzeci miesiąca, na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, po rannej i przed wieczorną Mszą świętą.

W przyszłą niedzielę spotkanie informacyjne dla wszystkich, którzy gościć będą pielgrzymów ŚDM. Odbędzie się ono w kościele po sumie około godziny 1200. Prosimy o przybycie przynajmniej jednej osoby z każdego domu.

Z kalendarza liturgicznego:
Dziś przypada wspomnienie św. błog. Juliana Nowowiejskiego, biskupa oraz bł. Piotra Dańkowskiego, kapłana wraz z Towarzyszami, męczennikami II wojny światowej.
W poniedziałek wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.
We wtorek wspomnienie błog. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
W środę wspomnienie błog. Jolanty, zakonnicy
W piątek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich łask przez wstawiennictwo świętych patronów.

W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodziny kandydatów do bierzmowania, a za dwa tygodnie rodziny z Mogilan - ul. Krakowska od stacji benzynowej, ul. Sportowa, ul. Nowa, ul. Spokojna.

Do wieczności po nagrodę od Boga odeszli: + Tekla Olejniczak z Mogilan, lat 86, oraz + Józef Kopta z Chorowic, lat 73. Dobry Jezu…

606917
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,893