Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Naj. Sakramentu. Po Mszy św. o 7.30 zmiana tajemnic różańcowych w Różach. Natomiast po Mszy św. 11.00, z inicjatywy Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany, będą rozdawane chorągiewki. Zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej drugiego maja, czyli w Dniu Flagi, oraz trzeciego maja, kiedy świętujemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. O 16.30 nabożeństwo majowe. Dziś także prosimy o ofiary na ręce Rady Parafialnej na organy. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać.

Jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W poniedziałek i środę po Mszy rano, a we wtorek o 16.15 wyjdziemy z modlitwą do krzyży przy kościele, aby wypraszać pogodę sprzyjającą pracom polowym i zachowanie od gradu i innych klęsk żywiołowych. Nabożeństwa majowe w tygodniu po wieczornej Mszy św. Dzieci, które będą na nie przychodzić prosimy o zabranie z zakrystii książeczek do wklejania obrazków.

Już jutro przyjmiemy na nocleg pielgrzymów z diecezji Bielsko – Żywieckiej zmierzających do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Przewidywana godzina przybycia pielgrzymów to: Buków, przy szkole, 17.30, Mogilany, parking przy kościele, godz. 18.00. Bądźmy przygotowani na deszczową pogodę.

We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. jak w niedziele. Na każdej Mszy św. odnowienie Ślubów Jasnogórskich i modlitwa za Ojczyznę.

W czwartek próba dla dzieci przed I Komunią św. o godz. 19.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od 1700, w piątek od 600 rano i po południu od 16.30. We czwartek od g. 1700 godzina święta. W I piątek od 17.00 adoracja Naj. Sakramentu z Litanią do Najświętszego S P J. Po Mszy św. i nabożeństwie majowym spotkanie Młodych ŚDM. W sobotę spowiedź dzieci i ich rodzin przed I Komunią świętą od godz. 9.30 do 12.00. Nabożeństwo do Niep. Serca NMP o 17.00. Zapraszamy szczególnie rodziców oczekujących narodzin dzieci.

Z kalendarza liturgicznego:
Dziś wspomnienie Św. Józefa rzemieślnika.
W poniedziałek wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
W środę wspomnienie Św. Floriana, męczennika.
W czwartek wspomnienie Św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.
W piątek Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.
W niedzielę procesja ku czci Św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę i rozpoczęcie modlitw przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i wszelkich łask Bożych.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy dla dzieci Małego Gościa i Jasia z płytami.

Dziękujemy rodzinom z rejonu Łobzów cz. II za sprzątanie i ofiarę na kwiaty 120 zł. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodziców dzieci komunijnych, a w przyszłym tygodniu rodziców dzieci rocznicowych.

607134
Dzisiaj: 28
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,110