Wniebowstapienie Pańskie podkreśla prawdę o wyniesieniu ludzkiej natury do chwały nieba, mimo grzechu i upadku pierwszych ludzi. Dziś w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. O 16.30 nabożeństwo majowe.

W tym tygodniu dzieci komunijne będą przeżywać swój Biały Tydzień. Próby przed Rocznicą I Komunii w środę i piątek o 16.00. Okazja do spowiedzi w piątek od 17.00. Również w piątek adoracja Naj. Sakramentu od godz. 19.00. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania klas III gimnazjum we wtorek i środę, a klas I i II w przyszłym tygodniu.

Prosimy o zapisywanie się młodzieży naszej parafii do udziału w ŚDM. Można to uczynić u wolontariuszy dyżurujących na Starej Plebanii po Mszy o 9.30 i 11.00.

Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przyjęcie i ugoszczenie pielgrzymów z diecezji bielsko-żywieckiej, zarówno tym, którzy otworzyli swoje domy prywatne jak i szkołom - w Mogilanach, Bukowie i Konarach - oraz za użyczenie pomieszczeń - w Dworku i sali w Strażnicy - przez władze naszej Gminy. Bóg zapłać państwu Leśniakom za przygotowanie posiłków dla pielgrzymów w szkole, strażnicy i w Dworku, piekarni we Włosani za ofiarowanie chleba i drożdżówek oraz gospodarzom Agroturystyki w Konarach za ugoszczenie księży i kleryków. Bóg zapłać panu Grzegorzowi Stokłosie za zasponsorowanie i zorganizowanie posiłków dla pielgrzymów w Bukowie oraz panu sołtysowi z Kulerzowa i wszystkim ofiarodawcom, darczyńcom i wolontariuszom, których lista ciągnęła by się jeszcze długo. Myślę pokazaliśmy się z dobrej strony.

Z kalendarza liturgicznego:
Jutro Uroczystość Św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i archidiecezji Krakowskiej.
W sobotę Święto Świętego Macieja, Apostoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych, a szczególnie wiary, nadziei i miłości.
W przyszłą niedzielę Zesłanie Ducha Świętego. W tym dniu o godz. 19.00 Oaza Rodzin zaprasza na niezobowiązujące spotkanie informacyjne dotyczące wspólnoty Ruchu Domowego Kościoła. Szczegóły na zaproszeniach, które zainteresowani mogą zabrać ze stolika z prasą katolicką. Zachęcamy jednocześnie do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy dla dzieci Małego Gościa i Jasia.

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie kościoła, udekorowanie go na dzisiejszą uroczystość i ufundowanie nowych świec ołtarzowych. Bóg zapłać p. Kościelnemu i p. Organiście za pomoc przy próbach z dziećmi. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodziców dzieci rocznicowych, a za dwa tygodnie rodziny z Mogilan - ul. Kolberga, ul. Świątnicka, ul. Cicha.

Pani Sołtys z Chorowic ogłasza, że zebranie z udziałem Wójta odbędzie się w dworku w Chorowicach 11 maja o godz. 18.00.

Do wieczności po nagrodę od Boga odszedł + Stanisław Kapela z Mogilan, lat 54. Dobry Jezu…

607268
Dzisiaj: 49
Wczoraj: 113
Ten miesiąc: 3,244