Dziś przypada wspomnienie Św. Jerzego, męczennika. O 16.30 nabożeństwo ku czci naszego patrona Św. Bartłomieja Apostoła. Po Mszy św. o 9.30 oraz po Mszy św. o 11.00 pełnią dyżur w salce na starej plebanii wolontariusze ŚDM. Po wieczornej Mszy św. spotkanie wielkanocne członków rady parafialnej na nowej plebanii. Zapraszamy serdecznie.

Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach, oraz Zespół Regionalny „Mogilanie” zapraszają na Spotkanie ze słowem Jana Pawła II – Hiob - na podstawie sztuki Karola Wojtyły, dziś na godz. 18.00, do sali OSP Mogilany.

Jutro Święto Św. Marka, Ewangelisty, a w piątek Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i świętych Patronów. Piątek to także dzień męczeństwa duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Również w tym dniu rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Świętego Stanisława, biskupa i męczennika.

W sobotę pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją po wieczornej Mszy św. Bardzo prosimy panów do niesienia baldachimu, młodzież do niesienia feretronów oraz dzieci z rodzicami do sypania kwiatów. Dla dzieci, które będą uczęszczać na nabożeństwa majowe w kościele są przygotowane wyklejanki.

Już w poniedziałek przyszłego tygodnia 2 maja gościć będziemy w naszej parafii 1.200 pielgrzymów z Bielska. Bardzo prosimy by jeszcze deklarować chęć przyjęcia ich na nocleg do swoich domów.

Uroczystość Komunijna odbędzie się w niedzielę 8 maja o godzinie 11.00. W tym roku po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swoich serc 56 dzieci naszej parafii. Już dziś otoczmy je i ich rodziny naszą modlitwą. Ze względu na spowiedź dzieci przed I Komunią św., w sobotę 7 maja, odwiedzimy chorych z sakramentami w poniedziałek 2 maja przed południem.

Dziękujemy rodzinom z rejonu Łobzów cz. I za sprzątanie kościoła. Na sobotę na godz. 800 prosimy Łobzów cz. II - ul. Magnoliowa – dalsza część Zakopiańskiej i Łobzowskiej.

Do wieczności po nagrodę od Boga w minionym tygodniu odeszła: Lucyna Surówka lat 55 z Bukowa Dobry Jezu…

608154
Dzisiaj: 99
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,130