1. Nadal przeżywamy radość Narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Bożonarodzeniowych świętach. Dzisiaj po Mszy świętej o 7,30 Zmiana Tajemnic Różańcowych w Różach kobiet i mężczyzn. Dziękujemy rodzinom za comiesięczne ofiary na ręce Rady duszpasterskiej na organy. Modlimy się o Boże Błogosławieństwo dla Was. Na Mszy o 9,30 i 11 będzie śpiewał nasz chór parafialny Mogilanum pod dyrekcją P. Marka Litwy organisty. Po tych Mszach koncert kolęd . O g. 16,30 będą Nieszpory.

2. We środę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Mając od kilku lat możliwość godnego przeżywania tego wielkiego Święta, gdyż jest to dzień wolny od pracy prosimy, by nikogo spośród wiernych nie zabrakło na Mszy, które odprawiamy, jak w każdą niedzielę. Poświęcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. To jest świadectwa wiary wobec innych naszych braci.

3. We środę także Misyjny Dzień Dzieci. Dzieci z naszego Kółka Misyjnego, które kolędowały z Opiekunami włączą się w liturgię Mszy św. o 9,30. Zechciejmy wszyscy wspaniałomyślnie i z hojnością otworzyć nasze serca i podzielić się z tymi, do których dopiero dociera Dobra Nowina o zbawieniu. Zadbajmy o to, by uśmiech i szczęście mogły gościć na twarzach wszystkich dzieci, także tych, którym przyszło żyć często w dużo trudniejszych warunkach niż nasze, z dala od zdobyczy cywilizacji, a często także, z powodu braku środków, bez możliwości edukacji czy podjęcia koniecznego leczenia. Ofiary na Mszach przeznaczone na te cele misyjne.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy? Ponieważ jest to druga niedziela miesiąca jest Msza święta o g. 12,30 z udzielaniem sakramentu chrztu. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek po Mszy wieczornej w kościele przy chrzcielnicy.

5. Trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z modlitwą i Bożym błogosławieństwem. Zaplanowany wcześniej harmonogram kolędy był już w Nowy rok do soboty przypominany. W niedzielę 10 stycznia będzie na Parkowym Wzgórzu od 13,30.

6. Serdecznie dziękujemy rodzinom z Włosani ul. Łobzowskiej za sprzątanie świątyni i za ofiarą. We wtorek prosimy do troski o Kościół z ul. Zagórskiej, a w sobotę z ul. Osiedlowej, Celiny, Ks. Mazurka i Myślenickiej w tym rejonie. Za 2 tygodnie z ul. Skrzyszów, Działy i przyległych.

7. Są, jak w każdą niedzielę nowe numery pism katolickich, dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895