1. W imię Boże pragniemy rozpocząć nowy 2016 rok. Ten nieznany nam jeszcze czas zawierzamy dobremu Bogu przez ręce Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki. Chcemy Ją prosić, by wypraszała nam wszelkie Boże dary i łaski oraz Jego błogosławieństwo. Słowa Aaronowego błogosławieństwa z dzisiejszego pierwszego czytania czynimy noworocznymi życzeniami dla całej parafialnej wspólnoty: „Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech Was obdarzy pokojem”.

2. Dzisiejszą liturgię rozpoczęliśmy hymnem Veni Creator Spiritus (O Stworzycielu Duchu przyjdź). Dziś za jego pobożne i publiczne odmówienie można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiaj obchodzimy też Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Niech modlitwa o pokój na świecie, w naszej parafii i w naszych rodzinach towarzyszy nam każdego dnia. W wielu miejscach na ziemi wciąż panuje wzajemna nienawiść i wrogość i toczą się wojny przynoszące spustoszenie materialne i duchowe. Poza modlitwą spróbujmy nieść wszędzie przebaczenie, pojednanie, zgodę, dobroć
i miłość.

4. W dzisiejszy uroczysty dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Bóg zapłać za ofiary na tacę na Centrum Jana Pawła „Nie lękajcie się”.

5. W poniedziałek rozpoczęliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Przyjęcie kapłana, który przychodzi z Bożym błogosławieństwem do domu, to publiczne wyznanie wiary i przynależności do Kościoła. W gablocie z ogłoszeniami można zapoznać się z porządkiem odwiedzin. Jest on również umieszczony w parafialnym serwisie www. i w parafialnym folderze. W tym tygodniu odwiedzimy ….. Jeśli w domu nie ma wody święconej, prosimy pobrać z Kościoła przy wejściu bocznym. Dziękujemy za Ducha Bożego, życzliwość, serdeczność i otwartość. Bóg zapłać tym, którzy nas podwożą przed i po kolędzie z rodzin na początku i końcu a także za posiłki i herbatę.

6. Jutro pierwsza sobota miesiąca. modlimy się przez Niepokalane Serce Maryi i Św. Jana Pawła z udziałem Żywych Róż, Rycerstwa Niepok. i małżonków oczekujących narodzin dzieci. Od 16,30 nabożeństwo – z adoracją i modlitwą Różańcową prowadzoną przez Różę M. Grońskiej i nauczaniem Św. Jana Pawła.

7. W niedzielę po Mszy o 8,30 zmiana tajemnic w Żywych Różach kobiet i mężczyzn. Prosimy o ofiary z rodzin na organy. Ofiary z ubiegłego roku wynoszą 91320 zł. Za wszystkie, tym rodzinom, które składają Bóg zapłać. Modlimy się za Was i wszystkich we Mszach św. za Parafian o Błogosławieństwo Boże. Przypominamy również, że w najbliższą niedzielę na Mszy o 9,30 i 11,00 będzie śpiewał nasz chór Mogilanum z zespołem instrumentalnym i dziećmi oraz po Mszach wystąpi z koncertem kolęd.

8. Dziękujemy rodzinom z Włosani ul. Świątnickiej za sprzątanie świątyni. Na sobotę od g. 8,00 do tej troski o Kościół prosimy rodziny z Włosani ul. Łobzowskiej, a 5 stycznia we wtorek z Mogilan ul. Zagórskiej i Osiedlowej.

9. Jeszcze raz wszystkim parafianom i gościom przekazujemy najlepsze noworoczne życzenia, aby dobry Bóg opromieniał każdy dzień swoją łaską i błogosławieństwem.

607135
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,111