1. Dzisiejsze święto to uroczystość Epifanii, czyli Objawienia się Boga, który ukazuje się całej ludzkości reprezentowanej przez Mędrców i zachęca nas, byśmy pozwalali się Jemu prowadzić, bo On wciąż wychodzi nam naprzeciw. Pragnie być Bogiem bliskim, Emmanuelem – Bogiem z nami. Na zakończenie dzisiejszych Mszy Św. błogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia i chcemy, by On nam towarzyszył i prowadził po życiowych ścieżkach.
Msze Święte w naszym Kościele, jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że dziś katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. W sposób szczególny pamiętamy o tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu i chcemy wspierać ich działalność w krajach misyjnych (inicjatywy edukacyjne, zdrowotne czy cywilizacyjne). Dzisiejsza składka przeznaczona jest na wspomożenie dzieła misyjnego Kościoła.

2. W dzisiejszą uroczystość obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Ta okazja ma je zachęcić do niesienia pomocy rówieśnikom przez modlitwę i – w miarę możliwości – również materialnie. Zachęcamy wrażliwe dzieci aby wstępowały do Kółka Misyjnego istniejącego od siedmiu lat w naszej parafii a wszystkie by były misjonarzami dobra i miłości wśród kolegów i rodziny.

3. Najbliższa niedziela to święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Niech to święto stanie się wezwaniem dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy? W każdą drugą niedzielę miesiąca odprawiamy dodatkową Msza św. z udzielaniem sakramentu chrztu św. nowonarodzonym dzieciom.

4. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje niejako świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy to w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem: o radościach i smutkach rodziny, o praktykach religijnych i wychowaniu religijnym dzieci; /które przygotują zeszyty i indeksy z katechizacji/, a także o sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Harmonogram jest już znany i można również znaleźć na stronie internetowej parafii.

5. Serdecznie dziękujemy rodzinie z ul. Zagórskiej za posprzątanie świątyni. Przed wejściem prosimy o wycieranie obuwia, ze śniegu i soli z ulicy. W sobotę prosimy do troski o Kościół z ul. Osiedlowej, Celiny, Ks. Mazurka i Myślenickiej w tym rejonie. Za tydzień z ul. Skrzyszów, Działy i ulic przyległych.

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896