1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin. Na Mszach św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy Św. o g.9,30 zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo małym dzieciom i ich rodzicom.

2. Jutro, święto Świętych Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich zamordowanych z rozkazu Heroda. Módlmy się w intencji poszanowanie poczętego życia.

3. W tym tygodniu pożegnamy 2015 rok i powitamy rok 2016. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. W ostatni dzień roku, w czwartek, 31 grudnia, podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary, przepraszając za grzechy podczas Mszy Św. i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz. 17,00. Odśpiewamy uroczyste Te Deum (za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami). Z racji tego, że ten czwartek poprzedza pierwszy piątek miesiąca w modlitwę adoracyjną od g.16 włączymy prośbę o powołania z naszej parafii. Wtedy też okazja do spowiedzi, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży

4. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest tzw. świętem nakazanym, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Tego dnia Msze Święte, jak w każdą niedzielę z ofiarą na tacę na Centrum Jana Pawła II.

5. Pierwszy dzień nowego roku to także pierwszy piątek miesiąca, po Mszy o g.7,30 i na Nieszporach o g. 16,30 Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.

6. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 stycznia zapraszamy od 16,30 na nabożeństwo – z adoracją i modlitwą Różańcową prowadzoną przez Różę M. Grońskiej, nauczaniem Św. Jana Pawła i modlitwą o święte życie rodzin i o Błogosławieństwo dla oczekujących narodzin dzieci, które zapraszamy. Ze względu na kolędę odwiedzin chorych nie będzie.

7. Rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Razem z wami pragniemy się modlić i przynosić wam dar Bożego błogosławieństwa. Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami. (Zamieściliśmy go również na naszej parafialnej stronie internetowej i w parafialnym folderze, który jest jeszcze w zakrystii).

8. W przyszłą niedzielę po Mszy o 7,30 zmiana tajemnic w Żywych Różach kobiet i mężczyzn i również okazja do złożenia ofiary na organy na ręce Rady duszpasterskiej.

9. Również w niedzielę 3 stycznia podczas Mszy św. o g.9,30 i 11,00 wystąpi nasz chór parafialny Mogilanum, który wspólnie z chórem dziecięcym oraz zespołem instrumentalnym będzie śpiewał kolędy. Zapraszamy do pozostania po Mszy i wysłuchania krótkiego koncertu kolęd i pastorałek.

10. W dniach oktawy i całego okresu Bożego Narodzenia zachęcamy do śpiewania kolęd w rodzinnym czy przyjacielskim gronie. I życzmy sobie, by Pan Jezus rodził się w naszych sercach, przemieniał je i obdarzał nas wieloma łaskami.

11. Odeszła do wieczności: + Janina Dzik z Mogilan lat 84, której pogrzeb wyjątkowo, ze względu na kolędę dziś o 13,30. Dobry Jezu….

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 31 XII – Święty Sylwester, papież z IV w;
2 I – Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, dwaj wielcy nauczyciele chrześcijańskiego Wschodu z IV wiekui, którzy bronili czystości wiary.

608154
Dzisiaj: 99
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,130