1. Dzisiaj obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika za wiarę. Chrystus stał się jego życiem i ostatecznym sensem istnienia. Był też „pełen łaski i mocy, działał cuda i znaki wielkie...”.Dziś Msze Święte, jak w niedzielę i dodatkowa o g 12,30 z udzielaniem sakramentu chrztu. Bóg zapłać za składkę przeznaczoną na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

2. W niedzielę 27 grudnia święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Będziemy polecamy Bogu w ofierze Mszy Świętej o g. 11,00 nasze rodziny, zwłaszcza przeżywające jubileusze sakramentu małżeństwa, szczególnie złote, srebrne i brązowe. Zachęcamy małżonków aby przeżywając te ważne rocznice prosili Boga o umocnienie ich miłości, łaskę wytrwania i radości .

3. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach święta w liturgii. W niedzielę, 27 grudnia, św. Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa. A w poniedz. 28 grudnia św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Dzieciom przychodzącym do Bożej Dzieciny udzielimy specjalnego błogosławieństwa w niedzielę po Mszy o g. 9,30.

4. W poniedz. 28.12. rozpoczynamy kolędę – czyli wizytę duszpasterską.  Niech obecność kapłana w waszym domu stanie się przede wszystkim okazją do wspólnej modlitwy w intencjach rodziny i wypraszania Bożego błogosławieństwa. Ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterzy do powierzonych ich trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy  o radościach i smutkach Waszych rodzin, do zastanowienia się  nad  praktykami religijnymi i wychowaniem w wierze dzieci i młodzieży. Dlatego dzieci i młodzież przygotują zeszyty do religii oraz indeksy, w tym do bierzmowania. Będziemy także wdzięczni za troskę o całą naszą wspólnotę i Kościół, bo jest  naszym domem Bożym. Składane przy tej okazji ofiary /jeśli rodzina może/ są tradycyjnie przeznaczone na ratowanie życia dzieci, bratnią pomoc księżom chorym i starszym, budowę nowych kościołów i osobiste utrzymanie. Natomiast dla P. Kościelnego są tradycyjnie częścią wynagrodzenia za całoroczną posługę. Dziękujemy za troskę, aby wszyscy członkowie rodzin byli obecni, za życzliwość i ducha Bożego. Także za podwożenia nas przed i po kolędzie, za ciepłą herbatę czy skromny  posiłek w czasie dłuższych rejonów.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować Kościół do przeżywania Świąt i liturgii Bożego Narodzenia. Bóg zapłać P. Józefowi Gałaś za dalszą renowację, teraz żyrandola przed ołtarzem Przemienienia Pańskiego. Jeszcze raz dziękujemy tym. Którzy ofiarowali duże drzewka choinki i oświetlenie. Szczególne Bóg zapłać P. kościelnemu za wiele pracy przy ustawianiu, dekorowaniu i sprzątaniu, także małżonce za pomoc oraz młodzieży za umieszczanie ozdób. P. organiście za przygotowanie i piękno gry i śpiewu, Służbie liturgicznej ołtarza i scholi. Szczególne Bóg zapłać Księżom za całość Służby Bożej. Rodzinom z Konar wsi za sprzątanie świątyni w Wigilię. We czwartek na g. 8,00 do troski o Kościół poprzez sprzątanie prosimy rodziny z Włosani cz.I ul. Świątnickiej, a w sobotę 2 stycznia z Włosani ul . Łobzowskiej.

607134
Dzisiaj: 28
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,110