1. Dziś w Kościele jest dzień poświęcony środkom społecznego przekazu: prasie, radiu, telewizji i internetowi. Media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z ich dobrodziejstw, ale pamiętajmy, że powinny służyć człowiekowi, a zwłaszcza jak mówi papież Franciszek w Orędziu: „aby ukazywały rodzinę, jako uprzywilejowane środowisko spotkania bezinteresownej miłości”. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. Zachęcamy do korzystania z naszych katolickich tygodników i miesięczników dla dzieci, młodzieży i rodzin dostępnych po Mszach św /na stolikach/, z radia Maryja, telewizji Trwam i programów religijnych w innych stacjach oraz stron internetowych polecanych na stronie naszej parafii.
Zapraszamy dzisiaj o g. 16,30 do udziału w Nabożeństwie Nieszporów.

2.Po tygodniu modlitw w intencjach wychowania prosimy rodziców, aby katecheza szkolna i przygotowania do sakramentów dzieci i młodzieży, które powinny być w parafii zamieszkania były przedmiotem szczególnej troski. By tak jak do innych przedmiotów uczniowie mieli podręczniki – katechizmy, zeszyty i Pismo święte.
Prosimy rodziców dzieci klas trzecich, niezależnie od tego w jakiej szkole się uczą religii, by pobrali w zakrystii Deklaracje przygotowań do I spowiedzi i komunii św. w parafii. Zapraszamy dzieci i rodziców z tymi deklaracjami w najbliższy piątek na Mszę o g.18,00, by rozpocząć przygotowania. Za nami rozpoczęcie spowiedzią i Mszą św. przygotowań do bierzmowania gimnazjalistów wszystkich klas z całej parafii. Przypominamy i zapraszamy młodzież z kl.III, na spotkania w najbliższy wtorek o g.16,30, 18,45 lub we środę 18,45. Młodzież z kl. I będzie miała spotkania w 2 tygodniu miesiąca w poniedz. o 16,30, lub w czwartki o 16,30 lub 18,45. Z klas drugich w 2 tygodniu miesiąca we środy o 16,30, lub w piątki o 16,30 lub 18,45.

3. Prosimy rodziców i dzieci, aby młodzi skorzystali z szans rozwoju duchowego a zarazem spędzania czasu wolnego przy parafii. Chłopców od kl. III szkoły podst. wzwyż na przygotowania w soboty o g. 10,00 do zaszczytnej posługi ministrantów. Pełniący służbę mają spotkania formacyjne w soboty o g. 9,00.Natomiast dziewczynki i chłopców chętnych do śpiewu w scholi w soboty o g. 11,00. Wszystkich młodych należących do Ruchu Światło-Życie, czyli do tzw.”Oazy, zwłaszcza po rekolekcjach wakacyjnych oraz pragnących należeć do tej wspólnoty zapraszamy na spotkania zasadniczo w piątki o g.18,45. Zachęcamy dzieci i młodzież do brania udziału w Kółku Misyjnym oraz w Kółku Biblijnym w szkole.

4. Zapraszamy małżonków, w tym byłych oazowiczów, by zechcieli wejść na dalszą drogę formacji ruchu Światło- Życie zwaną Domowym Kościołem. Celem jest jeszcze lepsze budowanie wspólnoty wiary, nadziei i miłości z Bogiem, między sobą i dziećmi. Spotkanie ze świadectwem należących /może być z dziećmi/ w przyszłą niedzielę o g. 14,30 na starej plebanii. Kontynuujemy spotkania Kręgu Biblijnego w drugie i czwarte wtorki miesiąca /a więc najbliższy/ po wieczornej Mszy, aby czytać i rozważać Słowo Boże. Prosimy byłych, obecnych i chętnych dorosłych lektorów. Zapraszamy lubiących śpiewać w kościele panów i panie, także młodych do Chóru Mogilanum. Próby w poniedziałki i czwartki po Mszy wieczornej.

5. We czwartek 24 września, jak co miesiąc po Mszy porannej i pół godziny przed wieczorną zapraszamy na comiesięczne Nabożeństwo do Św. Bartłomieja.

6. Składamy podziękowanie rodzinom z II cz. Chorowic – Podbukowa za sprzątanie Kościoła i nowożeńcom za kwiaty. Na sobotę do troski o Kościół prosimy rodziny z Chorowic – Kozie Rogi, Dąbrowy i Siany Las. Za 2 tygodnie z Kulerzowa cz. dolnej.

7. Odeszli do wieczności: + Irena Najder z Włosani, lat 75 i + Eugeniusz Strzeboński nasz rodak zam. w Krakowie, lat 89, którego pogrzeb będzie we czwartek o 14,30. Dobry Jezu, a nasz Panie….

8. Polecamy tygodniki katolickie: szczególnie Niedzielę w nowej szacie z dodatkiem dla młodych i małopolski, bardzo dobry Gość i Źródło. Także Mały Gość i stałe tygodniki w tym dla dzieci Jaś i Echo Dzieciom – misyjnym oraz młodym: Droga .

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedz. 21 września - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty patrona celników a także nowych powołań do służby Bożej i dzieła nowej ewangelizacji.
we środę, 23 września – Św. Ojciec Pio, jeden z najbardziej znanych świętych, kapucyn przeżywający szczególnie Mękę Pańską i gorliwy spowiednik;
w piątek, 25 września – Błog. Władysław z Gielniowa, bernardyn, autor pieśni;
w niedzielę, 27 września – św. Wincenty á Paulo, założyciel Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;

607142
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,118