1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca sierpnia i wakacji. Oddawajmy się Bogu poprzez poświęcenie Mu tego wszystkiego, czym zajmujemy się na co dzień. Spróbujmy o tym pamiętać szczególnie każdego dnia rano, by choć przez krótką, lecz intensywną modlitwę polecić Bogu siebie i tych, z którymi się spotykamy i bliskich naszemu sercu.
Zapraszamy dzisiaj o g.16,30 na Nabożeństwo Nieszporów. po nich Msza święta o g. 17,00. Od jutra Msze św. poranne w ciągu tygodnia o g. 6,30.

2. We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Mogilanach będzie o g. 8,00 w Kościele z poświęceniem tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych dla rozpoczynających szkołę. Także takie Msze św. w Konarach w szkole o g.8,00 i w Bukowie w Kaplicy o g.10,00. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem.

3. Także w wtorek 1 września bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za nich, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek zapraszamy na Adorację Jezusa od g. 17,00 w intencji powołań do służby Bożej. Także we czwartek zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież od g. 16,30, szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na rozpoczęcie roku nauki. Zacznijcie go, kochani, z czystymi sercami, aby łaska Boża mogła łatwiej docierać do waszych serc. Po Mszy świętej spotkanie Zespołu Charytatywnego Caritas. W piątek okazja do spowiedzi rano od g. 6,00, o 6,30 Msza święta o Sercu Jezusa, któremu, wynagradzajmy za grzechy z nową gorliwością rozpoczynając 9 pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego. Od g. 16,00 spowiedź młodzieży i dorosłych, /którzy nie byli wcześniej/. Będziemy razem z dziećmi i młodzieżą, nauczycielami i rodzicami co miesiąc we Mszy św. pierwszopiątkowej o g.18,00 – wypraszać Boże Błog. w nauce i w przygotowywaniu do sakramentów św. oraz do ŚDM2016. Dlatego serdecznie zapraszamy Wspólnotę ŚDM 2016 naszej parafii na czele z liderami i chętnych na wolontariuszy tych dni. Po mszy św. spotkanie w Sali na starej plebanii. W pierwszą sobotę od g.8,00 odwiedziny chorych przez kapłanów z Jezusem. Przez Niepok. Serce Maryi i Św. Jana Pawła obecnego w darze relikwii i nauczaniu wypraszajmy święte życie dla rodzin i chrześcijańskie wychowanie młodych oraz szczególne łaski oczekującym narodzin dzieci. Wszystkich czcicieli Maryi, członków Żywych Róż, Rycerstwa Niep., i małżonków zapraszamy do modlitwy. Od g. 17,30 adoracja wspólny Różaniec prowadzony przez Różę P. Bronisławy Dzik, modlitwy do Serca Maryi i przez Św. Jana Pawła II oraz Msza święta.

5. Na prośbę niektórych parafian z Bukowa i z naszej troski duszpasterskiej od najbliższego I czwartku miesiąca tak jak w kościele również w Kaplicy w Bukowie co miesiąc od g. 16,30 spowiedź przed I piątkiem dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym czasie adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu i o g. 18,00 Msza św. Mamy również nadzieję, że przez parafian będzie wykorzystana również okazja do zamówienia intencji Mszy św.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o g.7,30 Zmiana tajemnic w Żywych Różach kobiet i mężczyzn oraz prosimy o ofiary z rodzin na naszą świątynię na ręce Rady duszpasterskiej, teraz na organy. Dziękujemy tym rodzinom, które miesiąc temu złożyły ofiary w kwocie 5800 zł. Od grudnia 2014 mamy uzbierane 42500 zł. Bóg zapłać rodzinom, które składają ofiary, również przez wpłatę w banku. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Was wszystkich we Mszach za Parafian.

7. Dziękujemy Panom Papież za sprzątanie świątyni z Chorowic – Podbukowa cz.I. Na sobotę od 8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Chorowic wieś cz. I od P. Mrożków do Drożdżów /jak po kolędzie/. Za 2 tygodnie Chorowice wieś cz. II od P. Ożogów koło drogi na Skawinę.

8. Polecamy do rodzin pisma katolickie: Źródło, Niedzielę m.i. o miejscu spotkania młodzieży z Papieżem „Campus Misericordie”, Gość z książką w formie audiobuka: „O naśladowaniu Chrystusa”, która nawróciła tysiące ludzi, Mały Gość Niedz. również z płytą mp3 książki, lektury trzymającej w napięciu „ Szatan z siódmej klasy”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
1 IX we wtorek– Bł. Bronisława (ok. 1200-1259), dziewica; miała głębokie nabożeństwo do Męki Pana Jezusa, które to doprowadziło ją na szczyty kontemplacji; na wszystko w życiu potrafiła patrzyła z wiarą i zaufaniem do Boga;
3 IX w czwartek– św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator Kościoła;

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894