1. Za naszym Ks. Kard. zachęcamy rodziny, zwłaszcza młode do udziału w przyszłą niedzielę w pielgrzymce do M B Kalwaryjskiej, by od Niej uczyć się, jak przyjąć miłosierdzie Boże i żyć nim w naszych domach. Dziś po Mszy o g.7,30 Zmiana tajemnic w Żywych Różach kobiet, mężczyzn i młodych, a o g. 16,30 Nieszpory.

2. We wtorek w liturgii święto: Narodzenia NMP zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Na Mszach św. o g. 6,30 i 18,00 pobłogosławimy nasiona do siewu. Polecając Bożej opatrzności, za wstawiennictwem Maryi, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my możemy być „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego.

3. Prosimy rodziców, aby katecheza szkolna i przygotowanie do sakramentów: pierwszej komunii i bierzmowania dzieci i młodzieży, które powinny być w parafii zamieszkania były przedmiotem szczególnej troski. Od ubiegłego roku przyjmowanie Pierwszej Komunii Św. jest w kl III. Prosimy rodziców tych dzieci niezależnie od tego w jakiej szkole się uczą religii, by pobrali dziś lub w przyszłe niedziele w zakrystii Deklaracje przygotowań w parafii. Uroczyste rozpoczęcie przygotowań będzie 25 września /piątek/ na Mszy o g.18,00 i następne raz na dwa miesiące. Natomiast sakrament bierzmowania tak, jak dotychczas będzie u końca III klasy gimnazjum. Przygotowania poprzez spotkania przy parafii odbywają się poczynając od kl. I. Prosimy młodzież i rodziców z kl. I gimnazjum, by pobrali dziś lub w przyszłe niedziele w zakrystii Deklaracje do zapisu na przygotowania. Uroczyste rozpoczęcie przygotowań wszystkich klas gimnazjum będzie w piątek 18 września na Mszy o g.18,00, w związku ze Świętem Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Harmonogram dalszych spotkań będzie ogłoszony i umieszczony na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej. Spotkania klas pierwszych i drugich będą raz w miesiącu. Natomiast młodzież klas III obowiązują spotkania co tydzień i rozpoczną się po niedzieli 20 września w wybranych grupach we wtorek o 16,30 i 18,45, lub we środę o 18,45 .

4. Zachęcamy rodziców, dzieci i młodzież do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego i dobrego spędzania czasu wolnego. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas, wspólnoty młodych: Ruch Światło - Życie /tzw. Oaza/, Liturgiczna Służba Ołtarza: ministranci i schola. Oaza ma spotkania zasadniczo w piątki po Mszy wieczornej. Ministranci w sobotę g. 9,00, kandydaci na ministrantów od kl IV wzwyż o g. 10,00, schola i chętni do niej o 11,00.

5. Szczególnie zapraszamy Młodzież, szkół średnich, studiującą i pracującą do włączenia się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Chętnych do pomocy jako wolontariusze i poznania rówieśników ze świata w czasie tych dni prosimy o zapisywanie się u Ks. Roberta prowadzącego tę wspólnotę. Należących już do niej i wszystkich chętnych zachęcamy do udziału w Zlocie Młodzieży ŚDM2016 naszego dekanatu w najbliższą sobotę 12 września w sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu. Rozpoczęcie o g. 11,szczegóły na afiszu w gablocie.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać P. Sonik za poprawę tynku i malowania części ściany frontowej. Również P. Józefowi Gałaś za montaż tablicy ogłoszeń. Dziękujemy rodzinom z Chorowic wsi cz. I od P. Mrożków do Drożdżów za sprzątanie świątyni i za kwiaty przy ołtarzach na kościele, nowożeńcom za kwiaty przy głównym ołtarzu. Do troski o Kościół w sobotę od g.8,00 prosimy rodziny z Chorowic wsi cz. II od P. Ożogów koło drogi na Skawinę. /jak po kolędzie/. Za 2 tygodnie z Chorowic z Chorowic Podbukowa cz. II.

7. Dziękujemy rodzinom, które dziś na ręce Rady duszpasterskiej składają ofiary na naszą świątynię, teraz na organy. Bóg zapłać rodzinom, które składają ofiary również przez wpłatę w banku. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Was wszystkich we Mszach za Parafian, zwłaszcza w intencjach pomagających systematycznie.

8. Dziękujemy także za ofiary do puszki zbierane przez Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum w ramach akcji „Dzieci idą do szkoły” na dofinansowanie najuboższym dzieciom zakupu podręczników, przyborów i itp.

9. Zachęcamy do obejrzenia obok Kościoła wystawy poświęconej św. Franciszkowi z Asyżu i działalności założonego przez niego Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, istniejącego przy naszej parafii.

10. W liturgii: we środę - Błog. Anieli Salawy, dziewicy - Odpust w Sieprawiu w jej Sanktuarium – suma o g.18,00; w sobotę Najświętszego Imienia Maryi.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895