1. Jutro w poniedziałek, 24 sierpnia w liturgii Św. Bartłomieja Apostoła. Według tradycji, po Zesłaniu Ducha Świętego dotarł z Ewangelią aż do Indii, dokonując licznych cudów i uzdrowień. Zginął śmiercią męczeńską w 70 roku na terenie dzisiejszej Armenii. Także dzisiaj, jak od tygodnia modlitwy Nowenny do Św. Bartłomieja na Nabożeństwie Nieszporów o 16,30. Jutro, tak, jak nasi przodkowie już od przeszło czterystu lat, tak i my tradycyjnie w sam dzień liturgicznego Święta będziemy prosić Boga przez wstawiennictwo Św. Bartłomieja o Miłosierdzie i dalszą Opiekę nad nami, dziękując za otrzymywane łaski i prosząc o dobre przygotowanie młodych do ŚDM 2016. .Niech nie będzie ani jednego parafianina, który by tego dnia nie włączył się w liturgię Mszy św., sprawowanych do południa, jak w każdą niedzielę, natomiast uroczysta Suma, która będzie o g. 18,00, na których kazania wygłosi Ks. Prałat Jerzy Dziewoński i odprawi Sumę z Ks. Prałatem Andrzejem Fryźlewiczem z Krakowa. Szczególnie zapraszamy do udziału w tej uroczystej Mszy Odpustowej o g. 18,00. Prosimy o włączenie się przygotowanie liturgii Mszy św., a zwłaszcza Sumy przez Służbę Liturgiczną, ministrantów, scholistki i Oazę, Chór Mogilanum i Zespół Mogilanie oraz tych, którzy mają nasz piękny ludowy strój, naszych Strażaków, asystę ze świecami, dziewczęta do niesienia feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami /mogą być również w strojach krakowskich lub komunijnych/. Dziękujemy również za wieniec dożynkowy i dary Boże, a równocześnie owoce ziemi – z Kulerzowa,/także z innych części parafii/ przez które w imieniu wszystkich parafian złożymy dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony, siły i zdrowie pracujących. Przyjmijmy Jezusa w komunii świętej, by rzeczywiście zyskać odpust. Dlatego zapraszamy jeszcze do skorzystania ze spowiedzi dzieci i młodzież, rodziców i starszych przy okazji Mszy św. Dla młodych kończących za tydzień wakacje będzie to już równocześnie łaska pojednania na nowy rok szkolny.

2. We środę ponownie uczcimy Najśw. Maryję Pannę Częstochowską. Jest to bardzo polskie święto. Św. Jan Paweł II mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Na Mszach św. o g. 7,00 i 18,00 odnowienie Aktu zawierzenia naszego Narodu Maryi.

3. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za swoją bezkompromisową postawę zapłacił najwyższą cenę. Będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach i w naszym narodzie.

4. W sobotę, 30 września doroczna XLIII Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło- Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zachęcamy ministrantów, lektorów, scholistki, oazowiczów, także kręgi rodzin i rodziców do udziału. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w sobotę o g. 8,00. Za 2 tygodnie w niedzielę Pielgrzymka Rodzin.

5. Ostatni tydzień wakacji i początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w sobotę od g.17,00 do 18,00 aby przeprosić za grzechy i zaniedbania z wakacji i urlopów i w nowy czas pracy i nauki wejść z Bożym błogosławieństwem.

6. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele we wtorek 1 września (po przyszłej niedzieli) o g. 8,00, także w Konarach o g.8,00 i w Bukowie o g.10,00 podczas których będziemy prosić o Boże Błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i pogłębiania wiary.

7. Dziękujemy rodzinom, z Mogilan z ul. Krakowskiej nr nieparzyste, przyległych i do bloków za sprzątanie świątyni i za ofiarę na częściowe pokrycie kosztów kwiatów, także P. Annie kwiaciarce za ułożenie, P. Krzysztofowi Kłyś za koszenie trawy. Bóg zapłać rodzinom z Kulerzowa za dary ołtarza: wieniec dożynkowy i owoce ziemi. Na sobotę od 8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Chorowic – Podbukowa cz. I od ul. Skawińskiej /jak po kolędzie/. Za 2 tygodnie dalsza część Chorowic od P. Mrożków do Drożdżów.

8. Polecamy do rodzin pisma katolickie, a zwłaszcza Źródło, Niedzielę i Gość Niedzielny.

9. W liturgii: we czwartek 27 VIII Św. Moniki, która wytrwałą modlitwą wyprosiła nawrócenie syna; w piątek 28 VIII- Św. Augustyna (354-430), który został wybitnym teologiem.

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894