1. Dziś Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami do puszki wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Przewiduje się, że jej poświęcenia dokona papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży. Także dziś po Mszy o g. 7,30 Zmiana Tajemnic w Żywych Różach Różańcowych.

2. Przeżywamy czerwiec poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. Dlatego też zapraszamy do udziału w nabożeństwach: dzisiaj o g. 16,15 i w ciągu tygodnia po Mszy o g.18, tym bardziej, że trwa oktawa Bożego Ciała i po Mszy odbywają się procesje Eucharystyczne wokół kościoła z udziałem dzieci, młodzieży, rodziców i starszych. We czwartek uroczyste zakończenie oktawy z poświęceniem wianków i ziół i błogosławieniem dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na spotkanie z Panem Jezusem.

3. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze Święte o g.6,30 i 18,00. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

4. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy, by w latach nowenny przed 100 rocznicą objawień fatimskich w 2017 roku nabożeństwem 5 pierwszych sobót wynagradzać Sercu Jezusa i Maryi za grzechy nasze i świata.

5. Dziękujemy rodzinom za ofiary w tym szczególnie dzisiejsze na ręce Rady duszp. na bardzo potrzebne organy do naszego Kościoła. Cieszy, że więcej rodzin czuje się zaproszonymi do wsparcia tego dzieła. Prosimy dalsze. Można również „wykupić i dołożyć” ozdobną cegiełkę na ten cel, także spoza parafian. Ofiarodawców od 1000 zł umieścimy na pamiątkowej tablicy. Wszystkich Drogich Ofiarodawców obejmujemy codzienną modlitwą, a zwłaszcza podczas Mszy św. w każdą niedzielę wypraszając obfitości łask od Miłosiernego Boga.

6. Serdeczne Bóg zapłać jeszcze raz kierujemy do rodzin z ul. Rzymskiej cz. 2 za sprzątanie świątyni i za ofiarę tydzień temu i przepraszamy za pomyłkę. Dziękujemy rodzinom z Rzemieślniczej i Zakopiańskiej do nr 62 i za ofiarę przed Bożym Ciałem oraz za sobotę z ul. Kwiatowej i dalszej części ul. Zakopiańskiej do Rynku. Dziękujemy tym, którzy przyczynili się do jak najgodniejszego uczczenia Jezusowego Ciała i Krwi w Boże Ciało, a zwłaszcza P. Kościelnemu z małżonką, P. Organiście z chórem, przygotowującym ołtarze i biorącym czynny udział we Mszy i procesji: dzieciom, młodzieży, dorosłym, szczególnie Ochotniczej Straży Pożarnej z Policją za utrzymanie ruchu i za udział w procesji ze sztandarami, Zespołowi Mogilanie ze sztandarem i członkom w strojach. Wielkie Bóg zapłać stolarzom Panom Papieżom za przygotowanie ołtarzy, tym, którzy je jak, co roku przygotowywali, paniom z Żywych Róż za ofiary na pokrycie części kosztów kwiatów. Na sobotę do troski o Kościół prosimy rodziny z Podstyru - ul: Zakopiańskiej nr niep. 63-101 i Widokowej 2-22. Za 2 tygodnie z Podstyru cz. II Jaśminowej i Widokowej i Kolorowej 2-21.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Kazimiera Budek z Mogilan, lat 81,+ Jerzy Jedynak zamieszkały u syna w Bukowie, lat 70,+ Józefa Kotarba rodem z Konar, lat 80. Dobry Jezu……
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

8. VI w powiedz.– św. Jadwiga, królowa znana z hojności dla ubogich, dzięki małżeństwu z Władysławem Jagiełłą przyczyniła się do nawrócenia Litwy. Własną biżuterię przeznaczyła na rozwój Akademii Krakowskiej:

9. VI w środę– bł. Bogumił, biskup. Żył w XII wieku. Po rezygnacji z arcybiskupstwa w Gnieźnie został pustelnikiem. Zasłynął z daru modlitwy i nauczania ubogiej ludności;

10. VI w czwartek – św. Barnaba, apostoł rodem z Cypru, bliski współpracownik św. Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej.

608152
Dzisiaj: 97
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,128