1. Dziś Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. Nasz Rodak ks. Grzegorz Bularz który wczoraj przyjął święcenia kapłańskie o g.11,00 odprawi w naszym kościele Mszę św. prymicyjną i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa, do udziału w której serdecznie zapraszamy. Będzie można także złożyć życzenia księdzu neprezbiterowi. Dziś o g. 16,30 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe z procesją.

2. Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa śpiewać będziemy codziennie po Mszy Świętej o g.18,00

3. W czwartek – pierwszy w czerwcu – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Bożego Ciała. Z Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościoła na ulice naszej parafii. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła, Ojczyzny, Parafii i rodzin. Msze święte: rano o g. 7,30, w Bukowie o g. 8,30. Główna Msza św. o g. 10,00 o Błog. Boże dla wszystkich parafian, po której ok. g. 11,00 wyjdziemy z procesją, także po procesji zaraz Msza św. i o g. 17,00. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz wieczernik i nasze domy, okna i balkony i trasę procesji na znak naszego szacunku dla Jezusa i wdzięczności za Jego wielką miłość do nas, a przede wszystkim otwórzmy nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Okazje do spowiedzi przed Mszami św. i w środę od g. 16,30./Pamiętają szczególnie dzieci z I komunii i w modlitewniku po spowiedzi otrzymują podpis spowiednika/. Prosimy przygotować ołtarze pod przewodnictwem tych, którzy co roku to czynili i z zaangażowaniem Żywych Róż. Zelatorów prosi Ks. proboszcz dziś o kontakt. O przygotowanie Pierwszego ołtarza przy Rynku prosimy parafian z Bukowa, Drugiego przy skręcie na Mogilańską parafian z Chorowic i Kulerzowa. Trzeciego przy Figurce parafian z Mogilan. Czwartego przy GOKu parafian z Włosani i Konar. Zapraszamy do włączenia się w procesję dzieci /w strojach regionalnych i nie tylko/ przez sypanie kwiatów /próba dla dzieci we środę o g. 17/, dzieci z kl.III po pierwszej komunii /w białych strojach/ młodzieży i rodziców, poczty sztandarowe i w pięknych strojach regionalnych z kapelą. Straż Pożarną z Policją prosimy o zabezpieczenie trasy procesji za co dziękujemy.

4. W ramach tak zwanej „oktawy Bożego Ciała” – w piątek i sobotę – procesja z Najśw. Sakramentem po mszach św. celebrowanych o 18,00

5. W tym tygodniu przypadają także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na godzinę prze Mszami św. adoracja Najśw. Sakramentu. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem w środę od g. 16,30 i w czwartek – 15 minut przed mszami św. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych – w sobotę o g. 8,30. W czasie Nabożeństwa do Niep. Serca NMP i Wieczoru Św. Jana Pawła odmówienie cząstki różańca pod przewodnictwem Róży P. J. Korzeń i modlitwy w intencji rodziców oczekujących narodzin dzieci, których z Różami i Rycerstwem Niep. zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę, pierwszą czerwca po Mszy o g. 7,30 zmiana Tajemnic w Żywych Różach kobiet i mężczyzn. Prosimy także wszystkie rodziny /które tylko mogą/ o szczególne ofiary na ręce Rady duszp. na bardzo potrzebne nowe organy do naszego Kościoła. W Konstytucji o liturgii świętej czytamy: ”Brzmienie organów ceremoniom kościelnym dodaje majestatu, a umysły wiernych porywa do Boga i spraw niebieskich”. Poczuj się i Ty zaproszony do wsparcia tego dzieła. Można również „wykupić i dołożyć” ozdobną cegiełkę do budowy nowych organów od największej 500PLN poprzez 300,200,100,50 i 30PLN. Ofiarodawców od 1000 zł umieścimy na pamiątkowej tablicy. Wszystkich Drogich Ofiarodawców obejmujemy codzienną modlitwą, a zwłaszcza podczas Mszy św. w każdą niedzielę /dziś o g. 9,30/ wypraszając obfitości łask od Miłosiernego Boga.

7. Przypominamy należącym do Żywych Róż i chętnym osobom o udziale w III Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca na Jasną Górę 6 czerwca. Wyjazd w sobotę będzie o g. 6,45, powrót ok. 18,00.

8. Serdeczne  Bóg zapłać kierujemy do rodziców młodzieży bierzmowanej za sprzątanie świątyni i ładne ozdobieniu oraz za dar ołtarza na  ŚDM 2016.Bóg zapłać za sprzątanie wczoraj rodzinom z ul. Rzymskiej pod nr 1-24 i ul. Ogrodowej oraz za ofiarę, P. Janowi Kucińskiemu za kwiaty /piwonie na balustradzie/. Na najbliższą sobotę prosimy z 2 cz. ul. Rzymskiej i ul. Podgórskiej. Za 2 tygodnie z ul. Zakopiańskiej /od ul. Żary/, ul. Rzemieślniczej i Zakopiańskiej do nr 62 (parzyste).

9. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: + Helena Jurek, mama Ks. Pawła Jurka i + Anna Jasek z Mogilan, lat 73.Polećmy je miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

10. Polecamy tygodniki katolickie: dla najmłodszych: Jaś i Ola, dla najmłodszych,dla dzieci Mały Gość, Niedzielę z dodatkiem dla młodych, Źródło i jak zawsze interesujący Gość Niedz. Ponadto wyjątkowe dekoracje do okna na Boże Ciało i Pismo św. oraz obrazek św. Bartłomieja naszego patrona.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
1 VI w powiedz.– św. Justyn, męczennik i filozof, żył w II w. Napisał wiele dzieł w obronie wiary ;
3 VI w środę – święci męczennicy z Ugandy w Afryce, Karol Lwanga i jego 21 Towarzyszy, którzy zginęli 3 VI 1886 roku;
5 VI – św. Bonifacy, biskup i męczennik, benedyktyn, legat papieski na całe Niemcy. Został zamordowany wraz z 52 towarzyszami w dzień Zielonych Świąt 5 VI 754 roku.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895