1. Wczoraj i dziś na Jasnej Górze gromadzą się tłumy wiernych, aby uwielbić Boga i oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie, naszej Matce i Królowej, której uroczystość obchodzi się zwykle 3 maja. My wszyscy tutaj zgromadzeni łączymy się z nimi duchowo przeżywając również rocznicę Konstytucji 3 maja.
Ponadto na Mszach św. o g.8,30 w Kaplicy Bukowie i 11, 00 w Kościele modlimy się w intencjach strażaków z racji obchodzonego jutro w liturgii 4 maja Święta św. Floriana, ich Patrona. Po Mszy św. o 8,30 Nabożeństwo Zmiany tajemnic w Żywych Różach kobiet, mężczyzn i młodzieży.

2. Nabożeństwo majowe dziś o g.16,30, w ciągu tygodnia po Mszy Św. o g. 18,00, na które zapraszamy dzieci, rodziców i starszych.

3. W środę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

4. We czwartek 7 maja na Mszy św. o g. 18,00 rodzice i dzieci klas trzecich mają katechezę bezpośrednio przygotowującą do uroczystości ze złożeniem prośby o dopuszczenie oraz przyrzeczeń abstynenckich przez dzieci i uroczystości bez alkoholu przez rodziców. Spowiedź dzieci, rodziców i ich rodzin w sobotę od g. 15,00. Uroczysta Msza święta z przyjęciem po raz pierwszy Jezusa w przyszłą niedzielę o g. 11,00. Ponadto próba liturgii we środę 6 maja o g.16,30.

5. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji. Zachęceni słowem Ks. Kard. jednoczymy się we wspólnej modlitwie i w procesji Św. Stanisława w niedzielę prosząc Boga przez Św. Stanisława i Św. Jana Pawła II o ład moralny i pomyślność dla naszej Ojczyzny. Polecajmy także Bogu Ks. Kard. Stanisława Dziwisza w dzień Jego Patrona i wszystkich solenizantów.

6. Również w piątek 8 maja na Mszy św. o g. 18,00 katecheza dla młodzieży klas III gimnazjum i rodziców w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania. Natomiast próba liturgii sakramentu w poniedziałek 04 maja o g. 16,00.

7. Prosimy także dziś wszystkie rodziny /które tylko mogą/ dzisiaj o szczególne ofiary na ręce Rady duszpasterskiej na bardzo potrzebne nowe organy do naszego Kościoła. W Konstytucji o liturgii świętej czytamy: ”Brzmienie organów ceremoniom kościelnym dodaje majestatu, a umysły wiernych porywa do Boga i spraw niebieskich”. Poczuj się i Ty zaproszony do wsparcia tego dzieła. Można również „wykupić i dołożyć” ozdobną cegiełkę do budowy nowych organów od największej 500PLN poprzez 300,200,100,50 i 30PLN. Ofiarodawców od 1000 zł umieścimy na pamiątkowej tablicy. Wszystkich Drogich Ofiarodawców obejmujemy codzienną modlitwą, a zwłaszcza podczas Mszy św. w każdą niedzielę i Święta wypraszając obfitości łask od Miłosiernego Boga.

8. Dziękujemy rodzinom z ul. Podedworze od nr 36 do najwyższych za sprzątanie świątyni. Składamy podziękowanie dla rodziców dzieci przed I komunią za udział w szczególnym sprzątaniu Kościoła. Prosimy dalsze w ustalonych terminach. Wielkie Bóg zapłać P. Januszowi Musiałowi z pracownikami swojej firmy za odnawianie posadzek ołtarzy i całego Kościoła.

9. Polecamy do rodzin pisma katolickie dla dzieci: Ola i Jaś dla przedszkolnych, Dominik przed I Komunią św., Mały Gość, dla młodzieży Droga, i w Niedzieli specjalny dodatek, bardzo dobre Miłujcie się i stałe tygodniki. Zachęcamy, aby skorzystać z propozycji nabycia w promocyjnej cenie Pisma św. na najlepszy prezent z okazji I komunii św i bierzmowania. Również obrazków ze św. Bartłomiejem –naszym Patronem.

10. Organizujemy pielgrzymkę do Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie w dniu 6 czerwca w sobotę dla Kół Żywego Różańca i wszystkich chętnych. Koszta przejazdu 30 zł, które przyjmujemy w zakrystii.

11. Dziękujemy P.Wójtowi, władzom i pracownikom naszych szkół, GOK, przedszkola, Straży pożarnych, poszczególnym osobom i rodzinom za wszelką pomoc w przyjęciu pielgrzymów Pieszej pielgrzymki do diecezji bielsko-żywieckiej do Łagiewnik a zwłaszcza za przyjęcie w swoich pomieszczeniach i przygotowanie posiłków.

12.Odszedł do wieczności + Kazimierz Haja z Bukowa, lat 86. Dobry Jezu……

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088