1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza ze względu na czytaną ewangelię o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Módlmy się dzisiaj, także na Nabożeństwie Nieszporów o g. 16,30 i przez tydzień o powołania do służby Bogu w Kościele z racji obchodzonego dziś 52. Światowego Dnia Modlitw o Powołania. Być może w młodych sercach daje się słyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu życia dla Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony!

2. Równocześnie dziś składamy dziękczynienie Bogu w 1 rocznicę kanonizacji Św. Jana Pawła II modląc się przez Jego wstawiennictwo by nasze rodziny były wierne Bogu, Ewangelii Jezusa, krzyżowi i Kościołowi.

3. Dzisiaj również modlimy się za kierowców. Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu, w skrócie MIVA Polska prosi kierowców do składania ofiar w wysokości jednego grosza za każdy szczęśliwie przejechany kilometr na środki transportu dla misjonarzy. Ofiarę będzie można złożyć przy błogosławieństwie pojazdów, które odbędzie się po każdej Mszy Św. na parkingu obok kościoła.

4. Jutro rozpoczyna się peregrynację miniatur Symboli Światowych Dni Młodzieży - Krzyża Roku Świętego oraz ikony Matki Bożej Salus Populi Romani /są przed ołtarzem/. Te niezwykłe znaki, Święty Jan Paweł II powierzył młodzieży gromadzącej się na wspólnych spotkaniach. Najpierw przyjmą je i modlić się będą przy nich te rodziny, które zadeklarowały wolę przyjęcia pielgrzymów ze świata. Prosimy te rodziny, które będą przyjmować znaki o obecność na Mszy św. o godz. 18.00 w wyznaczonym dniu. Harmonogram odwiedzin jest na /oddzielnej kartce…/ również na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Na dzień następny przynosimy ponownie na wieczorną Mszę św. te znaki i kolejna rodzina je odbiera. Do Krzyża i Ikony jest dołączony modlitewnik, który pomoże w dobrym przeżyciu modlitwy w rodzinie.

5. W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Po Mszy o g.6,30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. We czwartek po Mszy Świętej wieczornej rozpoczniemy nabożeństwa majowe z procesją do udziału w, których zapraszamy, dzieci z rodzicami do sypania kwiatków, młodzież i starszych. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele po Mszy o g. 18,00. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.

7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem we czwartek od g.16,30, / szczególnie pamiętają kandydaci do bierzmowania/ a w sam pierwszy piątek rano od g.6,00 i wieczorem od g. 16,00. We czwartek od g. 17 godzina święta. O g. 18,00 – Msza Św., następnie pierwsze nabożeństwo majowe.
W piątek – pierwszy w maju – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msza Św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o g. 6,30. Po Mszy Św. wieczornej ze szczególnym udziałem dzieci i młodzieży, z grupą ŚDM2016 – nabożeństwo majowe. .

W sobotę – pierwszą w maju – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, a także Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej. Szczególnie zapraszamy od g.17,15 na Nabożeństwo do Niepokalanego Sercu Najświętszej Maryi Panny i wieczór Św. Jana Pawła z Adoracją, odmówieniem cząstki różańca /przez Różę p. Stanisławy Klimczyk/ i przyjmowaniem nauczania Św. Papieża, nabożeństwem majowym i Mszą Św: Żywe Róże, Rycerstwo Niepokalanej, Duchową Adopcję i małżonków oczekujących narodzin dzieci, by wypraszać dla nich Błogosławieństwo Boże na szczęśliwe rozwiązanie.

8. Zwracamy się z serdeczną prośbą o przyjęcie na nocleg z 2 na 3 maja w domach, szkołach, remizach i innych domach w duchu miłosierdzia pielgrzymów Pieszej pielgrzymki z Bielska do Jezusa Miłosiernego w Łagiewnikach. Będą mieli ze sobą materace i śpiwory, więc można więcej osób zmieścić w pomieszczeniu. A nasze panie prosimy o przygotowanie posiłków. Jezus Miłosierny z pewnością za to okaże miłosierdzie. Zapisy dzisiaj i odbiór pielgrzymów ok. 18,00 w sobotę przed Kościołem.

9. W przyszłą niedzielę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Po Mszy o g. 7,30 zmiana Tajemnic w Żywych Różach kobiet i mężczyzn. Na Mszy św. o g.8,30 w Kaplicy w Bukowie i 11 w Kościele będziemy również wypraszać Błogosławieństwo Boże dla naszych Strażaków z Bukowa, Mogilan i Konar z racji święta ich Patrona św. Floriana, /które wypada 4 maja/. Prosimy także wszystkie rodziny /które tylko mogą/ o szczególne ofiary na bardzo potrzebne nowe organy do naszego Kościoła. W Konstytucji o liturgii świętej czytamy: ”Brzmienie organów ceremoniom kościelnym dodaje majestatu, a umysły wiernych porywa do Boga i spraw niebieskich”. Poczuj się i Ty zaproszony do wsparcia tego dzieła. Można również „wykupić i dołożyć” ozdobną cegiełkę do budowy nowych organów od największej 500PLN poprzez 300,200,100,50 i 30PLN. Ofiarodawców od 1000 zł umieścimy na pamiątkowej tablicy. Wszystkich Drogich Ofiarodawców obejmujemy codzienną modlitwą, a zwłaszcza podczas Mszy św. w każdą niedzielę i Święta wypraszając obfitości łask od Miłosiernego Boga.

10. Dziękujemy rodzinom z ul. Podedworze cz I, od nr 1 do 36 za sprzątanie świątyni. Za tydzień prosimy z ul. Podedworze od nr 36 do najwyższych zamieszkałych. Szczególne podziękowanie dla rodziców dzieci przed I komunią za udział w szczególnym sprzątaniu Kościoła. Prosimy dalsze w ustalonych terminach. Wielkie Bóg zapłać P. Januszowi Musiałowi z pracownikami swojej firmy za odnawianie posadzek ołtarzy i całego Kościoła.

11. Dzisiaj po Mszy o 17,00 zapraszamy na plebanię na spotkanie członków Duszpasterskiej Rady parafialnej poświęcone ŚDM2016 a także uroczystościom w tym prymicyjnym, które z końcem maja będzie miało 2 naszych Rodaków. Zapraszamy także na to spotkanie przewodzących różnym wspólnotom w naszej społeczności w tym ich rówieśników i chętnych.

12. Polecamy do rodzin pisma katolickie poświęcone św. Janowi Pawłowi II z racji 1 rocznicy kanonizacji i o tajemnicy powołań do służby Bożej.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: … Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895