1. Dzisiejsza liturgia uświadamia nam że Pan Jezus chce włączyć do Kościoła także pogan. Dla pozyskania ich dla Chrystusa duże znaczenie ma nasza miłość wzajemna i jedność. W naszej parafii 58 dzieci klas trzecich przyjmuje po raz pierwszy Jezusa w Komunii Świętej. Pomódlmy się za nie i za siebie, prosząc o łaskę pogłębienia przyjaźni z Jezusem obecnym w Eucharystii.

2. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. Zapraszamy dzisiaj na g.16,00 dzieci pierwszokomunijne, ich rodziców i wiernych na Majowe nabożeństwo dziękczynne za wielki dar komunii świętej i oddania dzieci pod opiekę oraz wstawiennictwo Maryi, a także przez cały tzw. Biały tydzień codziennie na Mszę świętą i majówkę o g. 18.00 .

3. Jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Po Mszy rano wyjdziemy z modlitwą do krzyży przy kościele, także na Nabożeństwie majowym będą te modlitwy - zapraszamy, bo klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się w Polsce.

4. W środę w liturgii Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i 31. rocznica zamachu na Jana Pawła II. Po Mszy św. porannej Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek będziemy obchodzić święto św. Macieja, Apostoła.

6. W piątek na Mszy św. o g. 18,00 katecheza bezpośrednio przygotowująca młodzież klas III gimnazjum, ich rodziców oraz świadków do sakramentu bierzmowania. Obecność konieczna.

7. W sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania, rodziców, rodzeństwo i świadków oraz chętnych zapraszamy do spowiedzi o g.16,00.

8. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kaplicy w Chorowicach odprawimy o g.10,00 Mszę św. o Błog. Boże dla mieszkańców Chorowic z ofiarą na dalszą jej renowację.

9. Odeszła do wieczności: + Marianna Szczurek z Mogilan lat 83. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

10. Dziękujemy tym 80 rodzinom, które regularnie co miesiąc i także teraz złożyły 4810 zł ofiary na naszą świątynię, na organy. Prosimy pozostałe wszystkie rodziny /które tylko mogą/ o przyłączenie się do ofiar inwestycyjnych, teraz na tak bardzo potrzebne organy. Poczuj się i Ty zaproszony do wsparcia tego dzieła. Można również „wykupić i dołożyć” ozdobną cegiełkę do budowy nowych organów od największej 500PLN poprzez 300,200,100,50 i 30PLN. Ofiarodawców od 1000 zł umieścimy na pamiątkowej tablicy. Wszystkich Drogich Ofiarodawców obejmujemy codzienną modlitwą, a zwłaszcza podczas Mszy św. w każdą niedzielę i Święta wypraszając obfitości łask od Miłosiernego Boga.

11. Dziękujemy rodzicom dzieci przed I komunią za udział w szczególnym sprzątaniu Kościoła. Wielkie Bóg zapłać P. Januszowi Musiałowi z pracownikami swojej firmy za odnawianie posadzek ołtarzy i całego Kościoła. Na obecny tydzień troskę o Kościół przejmują rodzice i kandydaci do bierzmowania. Prosimy we wtorek i piątek od 14.00 i w sobotę od g.8,00.

12. Polecamy do rodzin pisma katolickie. Zachęcamy, aby skorzystać z propozycji nabycia w promocyjnej cenie Pisma św., na najlepszy prezent z okazji I komunii św i bierzmowania, małego wydania Ewangelii /do kieszeni lub torebki, by czytać po kilka słów; 10 zł/. Również obrazków ze św. Bartłomiejem –naszym Patronem.

607268
Dzisiaj: 49
Wczoraj: 113
Ten miesiąc: 3,244