1. Dzisiejsza niedziela jest VII Niedzielą Biblijną, rozpoczynająca Tydzień Biblijny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Przypominają nam one, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie. Dziś można ją nabyć przy naszym kościele: w wersji ozdobnej i zwykłej. Jej rozprowadzaniem zajmują się ministranci. Warto skorzystać z tej oferty.

2. W środę po Mszy porannej – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. .

3. W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława, biskupa i męczennika. Zapraszamy na wspólną modlitwę, zwłaszcza na Mszach św. rano i wieczorem w intencji misjonarzy, dla których św. Wojciech jest wzorem.

4. W piątek 24 po Mszy porannej i przed wieczorną comiesięczne modlitwy przez wstawiennictwo Św. Bartłomieja naszego Patrona. Tego dnia na Mszę o g. 18,00 zapraszamy obowiązkowo gimnazjalistów z klas III wraz z rodzicami w ramach bezpośrednich przygotowań do sakramentu bierzmowania.

5. W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty, a zarazem Dzień Modlitw o urodzaje. Po Mszy porannej procesja do krzyża misyjnego z modlitwami o obfite plony ziemi.

6. Za tydzień – niedziela nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni i Tydzień Modlitw o Powołania.

7. Ponadto przyszła niedziela jako ostatnia niedziela kwietnia będzie ogólnopolskim dniem modlitw za kierowców z inicjatywy polskiego oddziału Stowarzyszenia na rzecz Misyjnych Środków Transportu, w skrócie: MIVA Polska. Po każdej Mszy Świętej – błogosławieństwo pojazdów mechanicznych na parkingach obok kościoła. Ofiary składane przy tej okazji przez kierowców będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

8. Również w przyszłą niedzielę 26 kwietnia, w przeddzień rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II, pragniemy rozpocząć w naszej parafii peregrynację miniatur Symboli Światowych Dni Młodzieży - Krzyża Roku Świętego oraz ikony Matki Bożej Salus Populi Romani /są przed ołtarzem/. To niezwykłe znaki, jakie Ojciec Święty Jan Paweł II powierzył młodzieży gromadzącej się na wspólnych spotkaniach. Znaki te obecnie pielgrzymują po diecezjach naszej Ojczyzny. Młodzi gromadzą się przy nich na modlitwie, aby odkryć na nowo Chrystusa, który odkupił człowieka. Do Archidiecezji Krakowskiej Krzyż i Ikona przybędą w maju 2016 roku, aby podjąć ostatnią drogę przygotowań duchowych do ŚDM. Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 zaproponował, aby już teraz podjąć w naszych rodzinach modlitwę za młodzież przy miniaturach Symboli ŚDM. Zaproszenie do przyjęcia znaków jest skierowane najpierw do rodzin, które zadeklarowały chęć przyjęcia młodych pielgrzymów. Jednak pragniemy, aby miniatury Krzyża i Ikony dotarły także do wszystkich, którzy chcą w modlitwie prosić w intencji młodzieży oraz organizacji przyszłorocznego spotkania z Papieżem Franciszkiem. Od września rodziny chętne do przyjęcia znaków będą mogły zgłosić taką wolę, o czym wcześniej poinformujemy. Harmonogram odwiedzin u rodzin, które zadeklarowały przyjęcie młodych jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Prosimy te rodziny, które będą przyjmować znaki o obecność na Mszy św. o godz. 18.00 w wyznaczonym dniu. Harmonogram odwiedzin jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Na dzień następny przynosimy ponownie na wieczorną Mszę św. te znaki i kolejna rodzina je odbiera. Do Krzyża i Ikony jest dołączony modlitewnik, który pomoże w dobrym przeżyciu modlitwy w rodzinie.

9.Także w przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie członków Duszpasterskiej Rady parafialnej poświęcone ŚDM2016 a także uroczystościom w tym prymicyjnym, które z końcem maja będzie miało 2 naszych Rodaków. Zapraszamy także na to spotkanie przewodzących różnym wspólnotom w naszej społeczności w tym ich rówieśników i chętnych.

10. Prosimy bardzo rodziny zwłaszcza te, które już przyjmowały pielgrzymów o zapisanie się już dzisiaj /w zakrystii/ na ich ponowne przyjęcie w rodzinach na nocleg -pielgrzymów do Łagiewnik z diecezji bielsko-żywieckiej w sobotę /2 na 3 maja/. Podróżnych w dom przyjąć to uczynek miłosierdzia, który będzie dla nas źródłem Miłosierdzia

11. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzinom za ofiary składane na organy /na ręce Rady duszpasterskiej, na tacę w kopertach i indywidualnie lub na konto/. Prosimy rodziny, które nie miały dotychczas udziału w ofiarach inwestycyjnych na Kościół o podejmowanie tej troski, bo to bardzo trudne, a zwłaszcza bardzo kosztowne zadanie, które możemy zrealizować wspólnie - wszystkie rodziny /które tylko mogą/ składając systematycznie. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin we Mszach św. i nabożeństwach.

12. Dziękujemy rodzinom z ul. Mogilańskiej od nr 41 do końca oraz ul. Wschodniej za sprzątania Kościoła oraz nowożeńcom za kwiaty przed ołtarzem. Na sobotę od g. 8,00 prosimy rodziny z ul. Podedworze cz I, od nr 1 do 36. Za 2 tygodnie z ul. Podedworze od nr 36 do najwyższych zamieszkałych.

13. Wynajmiemy wolne pomieszczenia na starej plebanii.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: + Czesław Kotarba z Konar, lat 56. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

15. Zapraszamy na próby liturgii w kościele Uroczystości I komunii św. dzieci z klas III z rodzicami w najbliższą środę i piątek o g. 16,30. Również na próbę liturgii sakramentu bierzmowania młodzież klas III gimnazjum w najbliższy czwartek o g. 18,30.

16. Polecamy do rodzin pisma katolickie: dla dzieci przedszkolnych–Ola i Jaś, również Mały Gość z obrazem Matki Bożej z Guadelupe i jakie tajemnice kryje ten cudowny wizerunek, we Gościu interesujący nowy cykl o mało znanym Duchu świętym zwłaszcza dla bierzmowanych w Niedzieli m.in.: Człowiek wobec in vitro i dodatek dla młodych i naszej Archidiecezji.

607142
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,118