1. Dziś niedziela, nazywana jest niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo”. Powodem tej radości wyrażonej także w różowym kolorze szat liturgicznych, ozdobieniu ołtarzy kwiatami i grze na organach bez ograniczeń, jest zbawienie w Chrystusie. Uczyńmy wszystko aby z niego w pełni skorzystać.

2. Jutro przypada wspomnienie dowolne św. Patryka, misjonarza i patrona Irlandii. Swoją modlitwą obejmijmy solenizantów i Polaków którzy w poszukiwaniu pracy udali się na Zieloną Wyspę.

3.W środę po Mszy św. o g.6,30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców, a także wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania. Zapraszamy do modlitwy ojców a także wszystkich solenizantów i solenizantki.

5. Przypominamy o drodze krzyżowej dzisiaj po Mszy o g. 11,00 i w piątek, o Gorzkich żalach w niedziele o godz. 16,00 i rekolekcjach wielkopostnych.

6. W Wielkim Poście towarzyszy nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć, zwłaszcza w czasie Rekolekcji, które rozpoczniemy w najbliższy czwartek 18 marca. Tak zaplanujmy czas, aby od czwartku do niedzieli 22 marca wziąć udział we wszystkich spotkaniach rekolekcyjnych według planu /który jest na folderach/ które prosimy zabrać od ministrantów lub ze stolików z prasą przy wejściach oraz zachować na Triduum Paschalne/... także jest na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej/. Dzieci ze szkoły podstawowej prosimy codziennie na 9,30, młodzież z Gimnazjum na g.11,00. Dlatego nie ma nauki w szkole w sensie dosłownym, chociaż uczniowie przychodzą do szkoły, by gorliwie obowiązkowo brać udział w programie rekolekcyjnym w kościele. Kierujemy apel i prośby do rodziców i nauczycieli, by w tym dopomogli, za co dziękujemy. Dorosłych prosimy od czwartku do soboty na godz. 7,00 rano lub 18,00 wieczorem. Młodzież ze szkół średnich, studiującą i pracującą na g. 19,30. Prosimy, aby wszyscy Parafianie skorzystali ze spowiedzi w sobotę i nie odkładali spowiedzi, bo już Wielkanoc blisko. Odwiedziny chorych z sakramentami świętymi będą we czwartek od g.11,00, /tych, którzy nie mogą przybyć do Kościoła na g. 7,00/ - prosimy zgłaszać w zakrystii, szczególnie chorych, którzy nie są odwiedzani w pierwsze soboty, bo to już są spotkania z Bogiem w sakramentach na Święta. W sobotę po Mszy o g. 18,00 nauka dla należących do Róż Różańcowych, Rycerstwa Niepokalanej, III Zakonu i Duchowej Adopcji. Uwaga w przyszłą niedzielę rekolekcyjna pierwsza Msza święta będzie wyjątkowo o g. 7,00,/pół godziny wcześniej, (nie jak zwykle o 7,30)/ i na nią szczególnie prosimy kobiety, ponieważ po Mszy świętej będzie nauka stanowa dla nich, na 9,30 dzieci ze szkół podstawowych i młodzież z gimnazjum, na 11,00 mężczyzn, bo po Mszy nauka stanowa dla nich. Na g.16,00 wszystkich na Gorzkie Żale i na g. 17,00 młodzież szkół średnich i studiującą oraz pracującą. W sobotę na Mszach świętych ofiara wdzięczności dla Księdza rekolekcjonisty, którym będzie Ks. dr Andrzej Kukła redemptorysta z Krakowa.

7. Za dwa tygodnie przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, a zarazem Światowy Dzień Młodzieży, obchodzony w stolicach diecezji pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego. Prosimy, aby zgłosiła się młodzież chętna na wyjazd do katedry, zwłaszcza młodzież z grupy przygotowującej się specjalnie na ŚDM 2016 w piątek po spotkaniu rekolekcyjnym o 19,30. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach, na Mszy o g.11 procesja z palmami od Dzwonnicy, po niej – konkurs palm wykonany w rodzinach. Można nabyć gotowe palmy u pań i młodzieży z Caritas. Będziemy wdzięczni sponsorom za ufundowanie nagród dla zwycięzców w konkursie.

8. Dziękujemy rodzinom z Włosani ul. Słonecznej i Świątnickiej.za sprzątanie świątyni i za kwiaty. Do troski o Kościół w sobotę od g.9,30 prosimy z Włosani ul. Łobzowskiej. Za 2 tygodnie z Mogilan ul Myślenickiej pod zakopianką poczynając od Głogoczowa, ul. Krótkiej, Markoszów, Świątnickiej i przyległych: Górskiej, Leszczynowej, Cegielnianej, Leśnej i Górskiej.

9. Polecamy do rodzin pisma katolickie z wielkopostnymi cyklami, w Gościu dodatek z tweetami papieża Franciszka, w odnowionej Niedzieli w dodatku dla młodych: jak zazdrość zamienić na miłość, ponadto wspaniałe Miłujcie się dla narzeczonych i małżonków.

606921
Dzisiaj: 7
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,897