1. Dzisiaj liturgia słowa przypomina nam dekalog oraz prawdę o ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. W misterium paschalne Chrystusa włącza nas sakrament chrztu św., który zobowiązuje nas do zachowywania przykazań Bożych. Dziś comiesięczna Msza św. z udzielaniem tego sakramentu o g. 12,30.

2. Dziś także przypada Dzień Kobiet. W modlitwie wiernych polecamy je Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki, a po Mszy Świętej postarajmy się, by był to dzień pełen radości i miłości.

3. W środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy 0 g. 6,30.

4. W ramach naszego przygotowania do odnowienia przymierza chrzcielnego z Bogiem odbędą się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne od 19 marca /czwartku/ do 20 marca /niedzieli/. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Andrzej Kukła - redemptorysta. Program rekolekcji jest już zamieszczony na stronie internetowej parafii. W tym tygodniu będzie wywieszony w gablotce i na tablicach ogłoszeń. Ponadto będą foldery z Programem rekolekcji i Triduum paschalnego na stolikach w przedsionku kościoła. Spowiedź rekolekcyjną zaplanowano na dzień 21 marca /sobotę/. Serdecznie zapraszamy. do udziału w rekolekcjach.

5. W czasie W. Postu chcielibyśmy umożliwić udział we Mszy Św. parafianom obłożnie chorym i osobom w podeszłym wieku, które nie mogą przyjść do kościoła, przez odprawienie Eucharystii w ich domach. Rodziny i opiekunów chorych prosimy o kontakt w tej sprawie. Także w pierwszym dniu rekolekcji tych, którzy mogą zapraszamy do Kościoła, innych odwiedzimy z sakramentami św.

6. Zachęcamy do udziału w Jałmużnie wielkopostnej Caritas przez pobranie Baranka do święconego /znaku Jezusa Zmartwychwstałego/ i złożenie hojnej ofiary dla najuboższych: chorych, starszych i niepełnosprawnych. Również z zespołem charytatywnym Caritas naszej parafii zwracamy się z serdeczną prośbą do właścicieli sklepów o umożliwienie a do wiernych o dzielenie się niepsującymi się artykułami spożywczymi, nową odzieżą i środkami czystości z ubogimi naszej parafii; także do kosza przy ołtarzu Przemienienia Pańskiego. Z góry za składamy serdeczne Bóg zapłać. Ponadto u Pań z Caritas przed Kościołem można nabywać piękne palmy na niedzielę męki Pańskiej. Również zachęcamy do podzielenia się 1 % podatku przy rozliczeniu z Urzędem Skarbowym z Caritas Archidiecezji. Nr KRS 0000207658 na www.krakow.caritas.pl., i bezpłatny program do rozliczeń.

7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: piątkowej Drodze Krzyżowej o g. 7 i 18, także w niedzielę po Mszy o g.11, dla młodzieży o 19, dla dzieci w sobotę o g.9 i niedzielnych Gorzkich Żalach o g. 16, a także do lektury Pisma Świętego, książek religijnych i prasy katolickiej, rozprowadzanej w naszej parafii. Uczyńmy to w trosce o pogłębienie naszej wiary i przyjaźni z Bogiem.

8. W piątek na Mszę św. o g. 17,30 i Drogę krzyżową zapraszamy obowiązkowo młodzież gimnazjalną z klas trzecich z rodzicami, by rozpocząć bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, którego udzieli 18 maja o g. 18,00 Ks. Biskup Damian Muskus.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Jan Gąsior z Mogilan-lat 65,+ Stanisława Budek z Kulerzowa- lat 77, + Józefa Porębska –Ciećkiewicz ur. W Mogilanach- lat 83, której pogrzeb będzie w środę o g. 14. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

10. Serdeczne Bóg zapłać 105 rodzinom za 6100 zł ofiary na ręce Rady duszpasterskiej na nowe organy. Prosimy o zmobilizowanie się dalszych z ok. 1500- rodzin, /które tylko mogą, a które dotychczas nie miały udziału w inwestycyjnych ofiarach/ i rozpoczęcie składania ofiar na organy. Można zawsze: na tacę w kopercie z danymi ofiarodawcy, na konto w banku, czy osobiście. Organy, to coś wielkiego i ważnego w świątyni i zarazem bardzo kosztownego. Nowe organy mogą być pięknym świadectwo naszej wiary dla przyszłych pokoleń, a ich piękne dźwięki z naszym wspólnym śpiewem będą szczególną modlitwą o Błogosławieństwo i uwielbieniem i miłosiernego Boga.

11. Dziękujemy rodzinie P. Kopta z rejonu ul; Skrzyszów, Działy i przyległych do niej za sprzątanie świątyni i za ofiarę 50 zł na przybory potrzebne do tego. Do troski o Kościół w sobotę od g.9,30 prosimy jeszcze raz rodziny z ulic: Skrzyszów, Działy i przyległych do niej i z Włosani ul. Słonecznej i Świątnickiej. Za 2 tygodnie z Włosani ul. Łobzowskiej.

607141
Dzisiaj: 35
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,117