1. Dzisiejszą, niedzielę nazywamy niedzielą Przemienienia Pańskiego ze względu na proklamowaną ewangelię o tym wydarzeniu lub niedzielą Abrahama z uwagi na pierwsze czytanie, mówiące o tej postaci. Podziwiając wiarę Abrahama i myśląc o chwale Chrystusa, której przedsmak widzieli Apostołowie na górze Tabor, modlimy się dziś za misje i 2015 polskich misjonarzy posłanych do narodów i wspieramy ich ofiarami składanymi do puszek. /Dzisiaj po Mszy o g. 7,30 zmiana Tajemnic w Żywych Różach kobiet i mężczyzn/.

2. W środę przypada święto św. Kazimierza, królewicza. Jak w każdą środę po Mszy porannej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Także na Mszę wieczorną do wspólnej modlitwy zapraszamy solenizantów oraz młodzież.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. we czwartek od g.16,00 dzieci, młodzieży /zwłaszcza przed bierzmowaniem/ i dorosłych, w piątek od g.6,00 i 15,30. Godzina święta w I czwartek o g. 16,30, w piątek także adoracja od 16,30. Po Mszy spotkanie zespołu charytatywnego – Caritas. Msze Św. wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa – w I piątek o g. 6,30 i 17,30, do udziału w której zapraszamy dzieci i młodzież a szczególnie kandydatów do bierzmowania, by przygotowywać się także do ŚDM 2016. W I sobotę przez Niepokalane Sercu Maryi i Św. Jana Pawła II, przyjmując Jego nauczanie modlimy się w intencjach rodzin. Od g. 16,30 Adoracja, Różaniec prowadzony przez Różę P. Stanisława Kucińskiego i Msza św., do udziału w których zapraszamy Żywe Róże, Rycerstwo Niepokalanej i małżonków oczekujących narodzin dzieci, by im wypraszać łaski Boże. Rano Kapłani wyruszą z posługą sakramentalną do chorych.

4. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkiego Postu i Dzień Kobiet. Matki, siostry, żony, narzeczone i koleżanki polećmy w modlitwie Panu Bogu i postarajmy się, żeby tego dnia każda miała powód do radości.

5. Rezygnując w W. Poście z konkretnej przyjemności okazujmy miłosierdzie bliźnim. Młodzież Służby liturgicznej i Szkolnego Koła Caritas po Mszach św. rozprowadza przed kościołem baranki wielkanocne. Ofiary zostaną przeznaczone na pomoc chorym, starszym i niepełnosprawnym. Dzieci szkolne zachęcamy, aby z wyrzeczeń w „skarbonkach wielkopostnych” gromadziły drobne oszczędności dla biednych. Przyniosą je do ołtarza w procesji z darami ofiarnymi podczas Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. W sklepach będą wystawiono kosze na żywność dla potrzebujących, która zostanie przekazana ubogim przed świętami. Własnym przykładem wspierajmy Akcję trzeźwości.

6. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich żalach w niedzielę o g.16 i w Drodze krzyżowej w piątek o g. 7 lub 18, młodzież o g.19, dzieci w sobotę o g.9, a tych, którzy nie uczestniczyli w niedziele o g. 12 oraz o podejmowania starań mających na celu zyskiwanie odpustów zupełnych.

7. Serdeczne Bóg zapłać za szczególne ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na naszą świątynię – teraz zmobilizujmy się - wszystkie rodziny, /które tylko mogą, a które dotychczas nie miały udziału w inwestycyjnych ofiarach/ i rozpocznijmy składać ofiary na organy. Organy, to coś wielkiego i ważnego w świątyni i zarazem bardzo kosztownego. Jak stać było przodków naszych w trudniejszych czasach na tak piękną świątynię, jej dwukrotne rozbudowy i piękne wyposażenie, tak dołóżmy starań i my, by po nas również zostało piękne świadectwo naszej wiary w postaci nowych organów dla przyszłych pokoleń i by zarazem podniosłe dźwięki organów z naszym wspólnym śpiewem były szczególną modlitwą o Błogosławieństwo i uwielbieniem i miłosiernego Boga.

8. Dziękujemy rodzinom z rejonu Konar Spółdzielnia za sprzątanie świątyni i za ofiarę 150 zł na przybory potrzebne do tego. Do troski o Kościół w sobotę od g.9,30 prosimy rodziny z ulic: Skrzyszów, Działy i przyległych do niej. Za dwa tygodnie z Włosani ul. Słonecznej i Świątnickiej.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności pochodząca z Parafii a zamieszkała w Krakowie + Janina Paś, której pogrzeb będzie w poniedziałek o g.14,30. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

10. Polecamy do rodzin pisma katolickie z wielkopostnymi cyklami artykułów a zwłaszcza dla młodych: Naszą Drogę i Miłujcie się oraz Niedzielę dla Młodych.

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896