Dziś pragniemy dziękować Bogu za sakrament chrztu świętego, dzięki któremu staliśmy się dziećmi Bożymi, zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła świętego i otrzymaliśmy odpuszczenie grzechu pierworodnego oraz nowe życie, życie nadprzyrodzone, które łączy nas z Bogiem i jest obietnicą nieba.
W naszej parafii udzielamy chrztu w każdą drugą niedzielę miesiąca na dodatkowej mszy świętej o g. 12,30 i w czwartą sobotę na Mszy wieczornej. Wcześniej, co najmniej na 2 tygodnie przed chrztem rodzice zapisują dziecko w kancelarii parafialnej. Należy wtedy przedłożyć: akt urodzenia dziecka z USC i świadectwo ślubu kościelnego rodziców, jeżeli ten był zawierany poza naszą Parafią. Chrzestni z poza naszej parafii przynoszą zaświadczenie z parafii zamieszkania, że są wierzący i praktykujący. Przed Chrztem: rodziców i chrzestnych obowiązuje katecheza, która odbywa się we wtorek bezpośrednio przed niedzielą czy sobotą chrztu po Mszy Św. wieczornej w kościele przy chrzcielnicy.
Zachęcamy by w rok po urodzeniu i Chrzcie świętym rodzice i chrzestni przynosili dziecko do świątyni, aby na Mszy świętej dziękować Bogu za największy dar: dar życia Bożego i prosić, by dziecko wzrastało w zdrowiu i łasce u Boga i ludzi.
Dziś jeszcze zapraszamy na g. 1630 do udziału w Nabożeństwie Nieszporów.
W piątek 16 stycznia po Mszy porannej i pół godziny przed wieczorną. modlitwy przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła przy ołtarzu Jego relikwii.
W sobotę wspomnienie Świętego Antoniego Opata. Jest to także XVIII Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim.
Od przyszłej niedzieli będzie trwał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
Serdecznie dziękujemy rodzinom z Bukowa - droga na Radziszów i do pętli za sprzątanie świątyni. W sobotę od g. 8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Konar – Grudza cz. I. Za dwa tygodnie Konary – Grudza cz. II.

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894