Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o 7,30 Zmiana Tajemnic Różańcowych w Różach kobiet i mężczyzn. O 16,30 zapraszamy na Nieszpory.
We wtorek, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze święte jak w niedzielę. Poświęcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego. Litery te możemy też odczytywać jako skrót łacińskiego: „Christus mansionem benedicat” co tłumaczymy: Chrystus mieszkanie błogosławi.
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Ponieważ jest to druga niedziela miesiąca jest Msza święta o g. 12,30 z udzielaniem sakramentu chrztu. Katecheza dla rodziców i chrzestnych we wtorek po Mszy o godzinie 1100 w kościele przy chrzcielnicy.
Kolęda na ten tydzień…../oddzielna kartka/.
Serdecznie dziękujemy rodzinom z Bukowa – Nowsie za sprzątanie świątyni. W sobotę od g. 8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Bukowa - droga na Radziszów i do pętli. Za dwa tygodnie Konary – Grudza cz. I jak po kolędzie.
Odszedł do wieczności + Roman Zakrzewski lat 59. Dobry Jezu….

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119