1. Do świąt Bożego Narodzenia naprawdę blisko! We czwartek Wigilia i kolejne świąteczne dni. Do ich przeżywania wielu Parafian dobrze się przygotowało poprzez sakrament pokuty sprawowany wczoraj. Tych, którzy, którzy jeszcze nie byli zapraszamy do spowiedzi jutro i we wtorek przy okazji Mszy św. rano i wieczorem. We wtorek o g.17,30 podsumowanie udziału dzieci w Roratach. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży.
2. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, przeczytanie fragmentu Ewangelii: „O narodzeniu Jezusa”, /np. z Ewangelii św. Łukasza/, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie powinien temu towarzyszyć alkohol. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach chorych, biednych i samotnych. Chorym w domach jutro od rana udzielimy komunii świętej. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste! Dziękujemy tym, którzy pobierają świecę Caritas, składają z serca ofiarę - na pomoc najuboższym dzieciom: „Dziecko sercem rodziny”. Jeszcze można to uczynić przy wejściu lub zakrystii. Również Bóg zapłać tym, którzy udział w składaniu darów, także właścicielom sklepów, którzy to umożliwili, P. Surówka Bóg zapłać za dziecięcą odzież. Przekazujemy to z Zespołem Caritas ubogim i potrzebującym z życzeniami od wspólnoty parafialnej. Dziękujemy Zespołowi Caritas i tym wszystkim, którzy pomagają. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Ostatnio + Janina Prażmak z Mogilan, lat 95 i + Roman Sikora z Konar lat 89. Dobry Jezu…
4. W tym duchu przyjdźmy licznie na Mszę „Pasterską” o północy ze środy na czwartek do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Ofiara z tej Mszy przeznaczona jest zgodnie z prośbą Księdza Kardynała – na Fundusz Obrony Życia S.O.S; dołóżmy starań, aby dzięki naszej modlitwie i pomocy materialnej te dzieci, których życie jest zagrożone mogły żyć. Kończy się również tegoroczna Duchowa Adopcja, dziękujemy tym, którzy ją podejmują.
5. W pierwszy i drugi dzień uroczystości Bożego Narodzenia Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę, z tym, że w II dzień Świąt w piątek będzie dodatkowa Msza święta o g. 12,30 z udzielaniem sakramentu chrztu św. Ofiara z Bożego Narodzenia przeznaczona jest na Świętopietrze, ze św. Szczepana na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Bóg zapłać.
6. W niedzielę 28 grudnia czcić będziemy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Na Mszy świętej o g.11,00 w imieniu wszystkich Parafian będziemy przepraszać za grzechy, dziękować za otrzymane łaski i prosić o dalsze, szczególnie w imieniu małżonków przeżywających w tym roku kościelnym Jubileusze sakramentu małżeństwa: złote, srebrne i brązowe. Lata zawarcia sakramentu małżeństwa to:
50-lecie z 1965 r. 40-lecie z 1975 r. 30-lecie z 1985r.
25-lecie z1990 r. 20-lecie z 1995 r. 15-lecie z 2000 r. i 10-lecie z 2005 r. Chętni małżonkowie-jubilaci do przeżywania Jubileuszu w Święto Świętej Rodziny proszeni są o zgłoszenie w zakrystii. Na Mszach św. o 9,30 i 11 i po wystąpi nasz chór Mogilanum.
7. W drugi dzień Bożego Narodzenia obchodzimy święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Dzieje Apostolskie określają go jako „pełnego łaski i mocy Ducha Świętego”. Za publiczne wyznawanie Chrystusa został ukamienowany (Dz 7,54-60). Zbudowani jego wzorem, starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa. Na Mszach św. poświęcenie owsa.
8. Serdecznie Bóg zapłać rodzinom z Kulerzowa cz. górnej, które wczoraj ofiarnie sprzątały Kościół. Już teraz bardzo dziękujemy za duże choinki: p. Krzysztofowi Karskiemu za 4,i p. Jopek z Mogilan za 1, p. Zygmuntowi Surówce za 1 oraz za przywożenie, p. Tylek przed ołtarz, p. Kościelnemu za prace. Na jutro od g. 10,00 prosimy młodzież do ubierania choinek i przygotowania szopki , natomiast we środę w wigilię o g.8,00 rodziny z Kulerzowa cz. dolnej do posprzątania, a w sobotę po świętach 27.12 o g. 8,00 z Bukowa południowej strony od Kulerzowa po kaplicę. Za 2 tygodnie z Bukowa Nowsie.
9. W przygotowaniu i przeżywaniu Świąt pomocą mogą być podwójne świąteczne numery pism katolickich z wieloma dodatkami i innymi niż zwykle cenami.
10. Po Świętach 27.12. rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie i Błogosławienie rodzin w parafii. Harmonogram całej kolędy z życzeniami od nas duszpasterzy prosimy zabrać od ministrantów i ze stolików z prasą, jest także umieszczony na stronie internetowej. Oddzielnie są Mogilany i razem pozostałe miejscowości.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895