1. Dziś niedziela Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. W liturgii szaty różowe, nawiązujące do koloru nieba o wschodzie słońca i mówiące, że Zbawiciel – Wschodzące Słońce jest już naprawdę blisko.

2. Zapraszamy dzisiaj o g.16,30 na Nabożeństwo Nieszporów, a we wtorek po Mszy porannej i o g. 17,00 na Nabożeństwo do Św. Jana Pawła II, jak co miesiąc 16-tego miesiąca z prośbami i podziękowaniami przy ołtarzu z Jego relikwiami.

3. Od wtorku, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do Narodzenia Pańskiego. To właściwy czas na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie szczególnie sprawowana w najbliższą sobotę 20 grudnia od 8,00 do 11,30 /z przerwą 9,30- 10,15/ i od 14,00 – 17,30 /z przerwą 15,30- 16,00/.Nasza życie zmierza ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem.

4. Serdecznie zachęcamy do udziału od wtorku w specjalnej nowennie modlitw do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. Uczestnicząc we Mszy roratniej rano o g.6,30 i zwłaszcza z dziećmi o g. 17,30 połączonych z nowenną wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.

5. Rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

6. Naszych chorych nawiedzimy przed Świętami z sakramentami św. w poniedziałek 22 grudnia. Prosimy zgłosić tych, których nie odwiedzamy w I soboty.

7. Myśląc o świętach nie zapominajmy o dzieciach i ludziach najuboższych. Zechciejmy ich dostrzec wokół siebie i poszerzyć swoje serca przez udział w Akcji Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przez pobranie świecy Caritas i złożenie ofiary. Także dziękujemy z Parafialnym Zespołem Caritas właścicielom sklepów i klientom, którzy do pojemnika w ich placówkach i Kościele przy ołtarzu św. Franciszka składają spożywcze produkty nie psujące się i środki czystości oraz nową odzież, które z życzeniami od rodziny parafialnej przekażemy ubogim. Prosimy młodzież i chętnych do pomocy w poniedziałek 22 grudnia o g.15,00. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka. Jeśli nie ma prosimy pobrać u organisty i kościelnego.

8. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msza św. z udzielaniem sakramentu chrztu św. o g. 12,30. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek 22 grudnia w kościele po Mszy wieczornej ok. g. 18,15 przy chrzcielnicy.

9. Prosimy parafian z Bukowa o zamawianie intencji Mszy św. w Kaplicy oraz o włączanie się w troskę o Kościół i Kaplicę. Są wolne intencje w 2 dzień Świąt oraz dalsze niedziele i Święta. Czyż modlitwa o Błog. Boże dla nas żyjących i Miłosierdzie B. dla naszych zmarłych w czasie Najśw. Ofiary nie jest potrzebna?

10. Serdecznie Bóg zapłać rodzinie z Bukowa cz. północnej za sprzątanie świątyni. Do szczególnej troski o Kościół prosimy w sobotę ze względu na spowiedź po Mszy wiecz. ok. 18,15 rodziny z Kulerzowa cz. górnej. A w wigilię od g.8,00 już teraz prosimy rodziny z Kulerzowa cz. dolnej, aby przygotować Kościół na Święta.Za 2 tygodnie w sobotę z Bukowa cz. południowej.

11. Odeszli do wieczności + Krzysztof Wiśniowski z Chorowic, lat 60 oraz + Janina Prażmak z Mogilan, lat 94. Dobry Jezu, a nasz Panie….

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896