1.Zapraszamy dzisiaj o g. 16,30 do udziału w Nabożeństwie Nieszporów.

2.Po tygodniu modlitw w intencjach wychowania prosimy rodziców, aby katecheza szkolna i przygotowania do sakramentów dzieci i młodzieży, które powinny być w parafii zamieszkania były przedmiotem szczególnej troski. By tak jak do innych przedmiotów uczniowie mieli podręczniki – katechizmy, zeszyty i Pismo święte.
Prosimy rodziców dzieci klas trzecich, niezależnie od tego w jakiej szkole się uczą religii, by pobrali w zakrystii Deklaracje przygotowań do I spowiedzi i komunii św. w parafii. Zapraszamy dzieci i rodziców z tymi deklaracjami w najbliższy piątek na Mszę o g.18,00, by rozpocząć przygotowania. Za nami rozpoczęcie spowiedzią i Mszą św. przygotowań do bierzmowania gimnazjalistów wszystkich klas z całej parafii. Przypominamy i zapraszamy młodzież z kl.III, na spotkania w najbliższy poniedz. o g.16,30, we czwartek o 16,30 lub 18,45. Młodzież z kl. I będzie miała spotkania w 2 tydzień miesiąca we środy o 16,30, w piątki o 16,30 lub 18,45. Z klas drugich w 3 tydzień miesiąca we wtorki o 16,30 i 18,45 lub w środy o 18,45.

3. Prosimy rodziców i dzieci, aby młodzi skorzystali z szans rozwoju duchowego a zarazem spędzania czasu wolnego przy parafii. Chłopców od kl. III szkoły podst. wzwyż na przygotowania w soboty o g. 9,00 do zaszczytnej posługi ministrantów. Pełniący służbę mają spotkania formacyjne w soboty o g. 10,00.Natomiast dziewczynki i chłopców chętnych do śpiewu w scholi w soboty o g. 11,00. Wszystkich młodych należących do Ruchu Światło-Życie, czyli do tzw.”Oazy, zwłaszcza po rekolekcjach wakacyjnych oraz pragnących należeć do tej wspólnoty zapraszamy na spotkania zasadniczo w piątki o g.18,45. Zachęcamy dzieci i młodzież do brania udziału w Kółku Misyjnym oraz w Kółku Biblijnym w szkole.

4. Zapraszamy małżonków, w tym byłych oazowiczów, by zechcieli wejść na dalszą drogę formacji ruchu Światło- Życie zwaną Domowym Kościołem. Celem jest jeszcze lepsze budowanie wspólnoty wiary, nadziei i miłości z Bogiem, między sobą i dziećmi. Spotkanie ze świadectwem należących /może być z dziećmi/ w przyszłą niedzielę o g. 14,30 na starej plebanii. Kontynuujemy spotkania Kręgu Biblijnego w drugie i czwarte wtorki miesiąca /a więc najbliższy/ po wieczornej Mszy, aby czytać i rozważać Słowo Boże. Prosimy byłych, obecnych i chętnych dorosłych lektorów. Zapraszamy lubiących śpiewać w kościele panów i panie, także młodych do Chóru Mogilanum. Próby w poniedziałki i czwartki po Mszy wieczornej.

5. We środę 24 września, jak co miesiąc po Mszy porannej i pół godziny przed wieczorną zapraszamy na comiesięczne Nabożeństwo do Św. Bartłomieja.

6. Ze względu na Uroczystość wprowadzenia relikwii Św. Faustyny 16 października chrzty w październiku wyjątkowo będą w trzecią niedzielę 19 tego.

7. Składamy podziękowanie rodzinom z II cz. ul. Mogilańskiej od nr 41 do końca i ul. Wschodniej za sprzątanie świątyni i nowożeńcom za kwiaty przed ołtarzem. W sobotę do troski o Kościół prosimy rodziny z ul. Szkolnej, Grodzkiej i Zakopiańskiej. w tym rejonie. Za 2 tygodnie z ul. Rzymskiej cz. I i ul. Ogrodowej.

8. Polecamy tygodniki katolickie: szczególnie Niedzielę w nowej szacie z dodatkiem dla młodych i małopolski, bardzo dobry Gość i Źródło. Także Mały Gość i stałe tygodniki w tym dla dzieci Jaś i Echo Dzieciom – misyjnym oraz młodym: Droga.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
we wtorek, 23 września – Św. Ojciec Pio, jeden z najbardziej znanych świętych, kapucyn przeżywający szczególnie Mękę Pańską i gorliwy spowiednik;
we czwartek, 25 września – Błog. Władysław z Gielniowa, bernardyn, autor pieśni;
w sobotę, 27 września – św. Wincenty á Paulo, założyciel Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088