1. Dzisiejsza jest nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś Msza św. w kaplicy w Chorowicach o g. 10 i w naszym kościele o g. 12,30 z udzielaniem chrztu św. Módlmy się o powołania kapłańskie i zakonne, gdyż każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i wreszcie dla całego Kościoła.

2. W tych intencjach również prośmy Pana podczas nabożeństw majowych, dzisiaj o g. 16,30 i codziennie po Mszy o g.18. Serdecznie zapraszamy nie tylko osoby starsze, lecz również i młodsze, którym się czasem może wydawać, że nie mają na to czasu. Ale któż lepiej pomoże i doradzi, jak nie Ta, która jest kochającą Matką, mogącą wszystkie nasze troski przedstawić swojemu umiłowanemu Synowi.

3. We wtorek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 33 rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

4. W środę, 14 maja, w liturgii czcimy św. Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

5. Zaś w piątek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika z przełomu XVI i XVII wieku. Mimo okrutnych tortur ze strony kozaków, nie wyrzekł się wiary w Jezusa. Niech będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów. Jak dotychczas 16-tego po Mszy porannej i pół godziny przed wieczorną teraz jeszcze gorliwiej modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła. Zachęcamy do składanie próśb i podziękowań przy ołtarzu z Jego relikwiami.

6. Dzieci z klas III z rodzicami, będą przeżywać rocznicę pierwszej komunii w przyszłą niedzielę 18 maja na Mszy o g. 11,00. Młodzież III klas gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania 21 maja we środę po przyszłej niedzieli. Prosimy młodzież, rodziców i świadków na katechezę przygotowującą bezpośrednio do tej Uroczystości w piątek 16 maja na Mszy św. o g.18,00/obecność konieczna/. W sobotę od g.15,00 spowiedź dzieci przed rocznicą i młodzieży przed bierzmowaniem oraz ich rodziców, świadków, rodzeństwa i krewnych oraz wszystkich chętnych.

7. Dziękujemy rodzinom z Włosani ul. Łobzowskiej za sprzątanie świątyni oraz piękne kwiaty. W obecnym tygodniu szczególną troskę o Kościół i jego otoczenie przejmują rodzice dzieci z rocznicy I komunii i rodzice wraz z kandydatami do bierzmowania. Generalne sprzątanie rozkładamy na kilka grup i terminów: możliwość w poniedz., wtorek i piątek od g.9 i 16 oraz w sobotę od g. 8. Trzeba także we wtorek po przyszłej niedzieli od g.9 i 16. Prosimy zapisać się na listę dziś w zakrystii oraz u przedstawicieli rodziców. Udział w tym będzie dobrym świadectwem troski o Kościół dla młodych.

8. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie a zwłaszcza: Jaś i Ola dla dzieci przedszkolnych, Naszą Drogę dla młodych, Niedzielę także z dodatkiem dla młodych, Źródło i Gość Niedzielny z głośnym filmem „Cristiada” opartej na faktach historii ludzi, którzy stanęli w Meksyku w obronie Boga i swoich rodzin.

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894