1. Liturgia ukazuje nam ustanowienie pierwszych diakonów. Także każdy z nas jest powołany do służby drugiemu człowiekowi. Czyńmy to z gorliwością.

2. Przypominamy, że w miesiącu maju tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich dzieci, młodzież, rodziców i starszych dzisiaj o g. 16,30 i w ciągu tygodnia po Mszy św. o g.18,00.

3. Dzisiaj na Mszy św. o g. 11,00 dziękujemy Jezusowi za dar przyjścia Jezusa do serc dzieci w Eucharystii rok temu, przeżywając z rodzinami Rocznicę pierwszej komunii świętej. Także pobłogosławienie chłopców na ministrantów i dziewcząt do scholi. Przez Biały tydzień wdzięczności dzieci z rodzicami biorą udział  w Mszach św. i majówkach – dzisiaj o g. 16,15 i w ciągu tygodnia o g. 18,00.

4. Dziś także przypada również 94. rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za tego naszego wielkiego rodaka, ale też starajmy się wracać do jego nauczania, zapoznawać się z nim, pogłębiać znajomość tego wielkiego dziedzictwa, jakie nam zostawił tak, aby jego nauczanie stawało się drogowskazami w naszym życiu.

5. We środę 21 maja uroczysta Msza święta z udzielaniem sakramentu bierzmowania przez Ks. Biskupa Jana Zająca młodzieży trzecich klas gimnazjum. Zapraszamy już na g. 17,30 parafian: dzieci szczególnie rocznicowe w białych strojach, Służbę Liturgiczną Ołtarza i Chór Mogilanum, młodzież, rodziców i starszych, byśmy razem z przyjmującymi ten sakrament otworzyli się na dary Ducha świętego i nimi żyli na co dzień. 

6. W sobotę, 24 maja  w liturgii czcimy Maryję – jako Wspomożycielkę wiernych.  Wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz Naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele dat, kiedy doznaliśmy Jej wyraźnej opieki. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia będziemy się modlili za Kościół w Chinach, gdzie Kościół jest jeszcze prześladowany za wiarę w Chrystusa i wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Prośmy Boga, aby i oni mogli cieszyć się wolnością Kościoła.

7. Serdeczne  Bóg zapłać kierujemy do tych rodziców dzieci rocznicowych i młodzieży za troskę o Kościół przed nią poprzez udział w generalnym sprzątaniu i ozdobieniu. Prosimy rodziców młodzieży przed bierzmowaniem, aby włączyli się w troskę o Kościół poprzez sprzątanie w poniedziałek i  wtorek od g. 9,00 i 16,00. Bóg zapłać. Na sobotę do troski o Kościół od g.8,00 prosimy rodziny z ulic: Skrzyszów, Działy, Akacjowej, Brzozowej i Klonowej.

8. Polecamy do rodzin pisma katolickie a zwłaszcza: Jaś i Ola dla dzieci przedszkolnych, Mały Gość z Rybką –znakiem przynależności do Jezusa, Naszą Drogę dla młodzieży, Źródło, Niedzielę i Gość Niedzielny z dodatkiem Adhortacją Apostolską Jana Pawła II do rodzin.

608163
Dzisiaj: 108
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,139